خانه / فرهنگی / امام جمعه سنندج: حقوق بشر غربی به دنبال استثمار انسان‌ هاست/مسلمانان مواظب توطئه‌ های فرهنگی و هویتی دشمنان باشند

امام جمعه سنندج: حقوق بشر غربی به دنبال استثمار انسان‌ هاست/مسلمانان مواظب توطئه‌ های فرهنگی و هویتی دشمنان باشند

امام جمعه سنندج نسبت به هجمه‌ های فرهنگی و توطئه ‌های عقیدتی کشورهای غربی علیه مسلمانان هشدار داد

تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۳
به گزارش خبرنگارما از سنندج، “ماموستا عبدالرحمن خدایی” ظهر در خطبه ‌های نماز جمعه این هفته سنندج، داشت: با ظهور اسلام شاهد برچیده‌ شدن دیدگاه‌ های متحجرانه و ضد‌انسانی نسبت به زنان بودیم و آموزه‌ های نجات ‌بخش اسلامی جایگاه والای زنان را در جامعه به آنان بازگرداند.
وی افزود: اسلام برای زنان و مادران جایگاه والایی را تعریف کرده و در هیچ آیین و مکتبی به اندازه اسلام برای زنان احترام و ارزش در نظر گرفته نشده است.
امام جمعه سنندج تصریح کرد: اسلام جامع‌ ترین و کامل ‌ترین آیین بوده و برای ابعاد مختلف زندگی انسان‌ ها برنامه ‌ای مدون را ارائه کرده است.
ماموستا خدایی افزود: کشورهای غربی و دشمنان اسلام با تمام توان می ‌کوشند تا مسلمانان را نسبت به هویت اسلامی و آموزه‌ های مترقی این دین کامل و جامع بیگانه کنند و در این مسیر نیز از حربه‌ ای به نام حقوق بشر استفاده می‌ کنند.
وی افزود: بر اساس به اصطلاح حقوق بشر غربی زنان به عنوان ابزار و وسیله ‌ای برای مقاصد و امیال جنسی و شهروندان دسته چندم جامعه قلمداد شده و تمامی ادعاهای غربی‌ ها از پایه بی اساس است.
ماموستا خدایی خاطر نشان کرد: در آموزه‌ های اسلامی برای زنان و مادران جایگاه والایی درنظر گرفته شده و احترام به زنان و مادران از مهمترین امور است و زن و مرد هیچ تمایزی با همدیگر در پیشگاه خداوند متعال نداشته و تنها وجه تمایز انسان‌ها تقوا و پرهیزگاری آنان است.
امام جمعه ی سنندج تصریح کرد: باید مسلمانان با تکیه بر آموزه‌های قرآنی و سیره بزرگان دینی در مسیر تقویت ارزش‌ها و معارف اسلامی در جامعه همت گمارند و بدانند که فراهم کردن زمینه تسهیل ازدواج دختران و پسران جوان جامعه را به سوی سلامت اجتماعی به پیش رهنمون می کند.

شناسه خبر : 4771

این خبر رو هم ببینید

سفارش روایات مبنی برحرمت قتال با مسلمانان، در صحیح بخاری

صحیح بخاری روایتی را نقل می کند که بین محدثین مشهور است. در این روایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =