خانه / دینی / امام جمعه سنندج: روز جهانی قدس رفراندوم جهانی مسلمانان برای آزادی فلسطین است

امام جمعه سنندج: روز جهانی قدس رفراندوم جهانی مسلمانان برای آزادی فلسطین است

امام جمعه ی سنندج خواستار اجماع جهانی مسلمانان در برابر توطئه‌ های ضدانسانی و جنایات رژیم صهیونیستی در غزه شد

تاریخ انتشار : جمعه ۳ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۴۶
به گزارش خبرنگار ما از سنندج، “ماموستا عبدالرحمن خدایی” در خطبه‌ های نماز جمعه این هفته سنندج به ریشه‌ های تاریخی کینه و دشمنی یهودیان علیه پیامبراکرم(ص) و مسلمانان اشاره کرد و گفت: یهود دشمن قسم‌ خورده مسلمانان بوده و این کینه خود را در طول ۱۴ قرن اخیر با تمسک به هر حیله و نقشه ای خالی کرده است.
وی افزود: صهیونیست ها با تمام توان برای ضربه به اسلام تلاش می‌ کنند و متأسفانه در این مسیر نیز برخی افراد نا آگاه و فریب خورده در جامعه اسلامی به عنوان مزدواران و عوامل آن ها برای ضربه به مسلمانان تلاش می کنند.
ماموستا خدایی بسیاری از ناآرامی ها و کشتارهای کنونی در کشورهای اسلامی را نشأت گرفته از توطئه صهیونیست ها عنوان کرد و گفت: تا زمانی که ما تابع اوامر آنان نباشیم هیچگاه صهیونیست ها از دست ما راضی نشده و باید سران فریب‌ خورده کشورهای عربی منطقه این مهم را آویزه گوششان کنند که امید به صهیونیسم و جبهه کفر راهی جز نابودی نیست.
امام جمعه ی سنندج با محکوم‌ کردن جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین و به ویژه غزه اظهار داشت: اسرائیلی‌ ها با این حرکات ددمنشانه خوی حیوانی خویش را به جهانیان نشان دادند و به جرأت می‌ توان گفت که آنان از دایره انسانیت خارج هستند.
ماموستا خدایی به منویات امام راحل در خصوص نامگذاری جمعه آخر رمضان به روز جهانی قدس اشاره کرد و افزود: روز جهانی قدس روز رفراندوم جهان اسلام برای نابودی اسرائیل و آزادی قدس شریف است.
وی افزود: قدس نماد پایداری مسلمانان بوده و همه آزادی‌ خواهان دنیا از آرمان‌ های مردم مظلوم فلسطین دفاع خواهند کرد.
امام جمعه سنندج در پایان خطبه‌ های نماز جمعه این هفته تصریح کرد: باید پیروان مذاهب مختلف اسلامی این مهم را مدنظر داشته باشند که در سایه اتحاد و انسجام می‌توان از مواضع اسلامی خویش دفاع کرد لذا وحدت مهمترین سلاح در برابر توطئه‌ های تفرقه افکنانه دشمنان بوده و باید همه نسبت به این امر هوشیار و بصیر باشیم.

شناسه خبر : 5753

این خبر رو هم ببینید

واکنش علمای اهل سنت سراسر کشور به هتک حرمت پرچم رسول‌الله؛ حضرت محمد(ص) خط قرمز همه مسلمانان است/ آشوبگران بدنبال اهداف ضدامنیتی هستند

به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در پی اتفاقات و ناآرامی اخیر در سروان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =