خانه / اجتماعی / امام جمعه شهرستان پاوه: رسالت پیامبر اسلام مبارزه با فاسدان و اصلاح آنها بود

امام جمعه شهرستان پاوه: رسالت پیامبر اسلام مبارزه با فاسدان و اصلاح آنها بود

امام جمعه شهرستان پاوه در خطبه های نماز جمعه این هفته که بصورت مجازی برگزار شد ابراز داشت: تاریخ نشان داده که خداوند از متخلفان و ظالمان انتقام گرفته و همواره یاور مظلومان است، رسالت پیامبر اسلام (ص) مبارزه با فاسدان و اصلاح آنها بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ماموستا قادر قادری امام جمعه شهرستان پاوه ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه که بصورت مجازی برگزار شد با اشاره به تعطیلی چهار ماهه نماز جمعه که بعلت انتشار کرونا صورت گرفته است ابراز داشت: پشت هر بلا و فتنه ای که در میان مسلمانان ظاهر می شود فلسفه و حکمتی نهفته است اما خدا را شاکریم که از این طریق می توانیم پیام خود را به مردم برسانیم.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ادامه داد: مسلمانان اهل نیایش بوده و در روز ۱۷ بار خداوند متعال را یاد کرده و بابت نعمات شکرگزار هستند و به روز قیامت و خداوند که مالک آن است اقرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کریم می فرماید که خالق آسمان ها و زمین است و از آدم تا خاتم سفیرانی فرستاده که مجری برنامه های او باشند و روش زندگی بشر را به او می آموزند و بشیر و نذیر هستند و افرادی که تابع و پیرو آنها باشند هدایت یافته و پیروز هستند.

ماموستا قادری تصریح کرد: رسالت پیامبران مشترک بوده و همگی به تبلیغ دین خداوند می پردازند، همگی کلمه لا اله الی الله را تبلیغ می کردند و انسان را برای ایمان به معاد و قیامت آماده می کردند.

امام جمعه شهرستان پاوه بیان داشت: تاریخ نشان داده که خداوند از متخلفان و ظالمان انتقام گرفته و همواره یاور مظلومان است، رسالت پیامبر اسلام (ص) مبارزه با فاسدان و اصلاح آنها بود.

این مسئول اظهار داشت: امروز نخست وزیر جنایتکار رژیم صهیونیستی موجب ایجاد تفرقه و اختلاف در میان مسلمانان شده است.

وی افزود: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ترک شده و انجام گناه عادی گردد، فهم دین و قرآن و شریعت تضعیف شده و مشکلاتی را در پی دارد.

ماموستا قادری در ادامه با تشکر از تلاش کارکنان بیمارستان و کادر درمانی در مواجهه با ویروس کرونا ابراز داشت: باید مردم هوشیاری خود را حفظ کرده و از دیدار و ملاقات های غیرضروری جلوگیری کنند.

امام جمعه شهرستان پاوه با اشاره به لزوم دعا برای آرامش بشر و تسکین قلوب گفت: پیامبران نیز در مواجهه با مشکلات به دعا متوسل می شدند.

این مسئول در پایان بیان داشت: اکنون در شرایطی قرار داریم که ممکن است بزودی از بین رفته و یا چندین سال با این شرایط دست به گریبان باشیم اما می توان در این مدت بر ایمان صادقانه و توکل بر خداوند متعال تکیه کرده و اگر اهل گناه هستیم توبه پیشه کرده و به کار خیر و صدقه و احسان بپردازیم.

شناسه خبر : 23614

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =