امام جمعه قروه: داعش بزرگترین خدمتگزار استکبار جهانی است / آتش زیر خاکستر در انتظار حامیان داعش  

امام جمعه قروه گفت: گروه‌های تکفیری داعش بزرگترین خدمت‌کنندگان به آمریکا و اسراییل هستند که با اصل اسلام ناب محمدی به مقابله برخاسته‌اند.
 

حجت‌الاسلام صفرعلی احیا ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قروه اظهار داشت: متحجرین داعشی تحت حمایت مستقیم استکبار جهانی قرار دارند که تداعی‌کننده گروه خوارج در زمان حضرت علی(ع) است.
وی با بیان اینکه پرچم این گروهک هرچند در ظاهر به نام توحید است، اما در حقیقت باطن اسلام را نشانه رفته و مصداق همان قرآن‌هایی است که لشگریان معاویه بر سر نیزه کردند.
امام جمعه قروه با تاکید بر اینکه این گروهک‌ها و حامیان آنان ممکن است مدتی ظلم و جنایت کنند، اما جاودانه نخواهند بود، گفت: استکبار جهانی زمانی جنگ هشت ساله را علیه ملت ایران تحمیل کرد تا به آرزوی خود برسد، اما اکنون دستاویز آنان یعنی صدام از بین رفته است، ولی نام جمهوری اسلامی ایران بر تارک دنیا می‌درخشد.
احیا با بیان اینکه سیاست خارجی ایران اسلامی یک سیاست فعال و پویاست، گفت: دوستداران انقلاب اسلامی در سرتاسر دنیا پیرو سیاستی هستند که مقام معظم رهبری آن را تبیین می‌کنند و همین خط مشی عامل موفقیت در این کشورها بوده است.
وی با انتقاد از سران دولت‌های غربی به خاطر زیر سوال بردن آزادی در کشورهایی که برای خاتمه دادن به جنگ و ترور، انتخابات برگزار می‌کنند، تصریح کرد: قبول نداشتن انتخابات و نتیجه آن در کشورهایی همچون سوریه بزرگترین مداخله‌ای است که غرب می‌خواهد تحت مضمون نظارت انجام دهد.
احیا با اشاره به اینکه فرهنگ و سیاست ایران در سوریه بسیار مثبت جواب داد، افزود: گروه‌های تکفیری بعد از ناامیدی از دستیابی به نتایج مورد نظر خود در سوریه این بار با تهاجم به عراق قصد دارند تا حکومت خود را در آنجا برقرار کنند، اما تا زمانی که مردم عراق بر اساس مبانی اسلامی عمل کنند، گروه‌های تکفیری راه به جایی نخواهند برد.
وی خطاب به حامیان منطقه‌ای گروهک داعش نیز گفت: حکومت شما نیز تا زمانی که به درد آمریکا بخورید جواب می‌دهد و پس از آن به زباله‌دان تاریخ سپرده می‌شوید و بالاخره آتش زیر خاکستر دامان خود شما را هم خواهد گرفت.
امام جمعه قروه با اشاره به طرح برخی شایعات مبنی بر نزدیک شدن گروهک داعش به مرزهای ایران اسلامی، گفت: آنها می‌دانند که مردم ایران هیچ ترس و هراسی از این شایعات ندارند و این خود آنها هستند که از ملت مقاوم ایران وحشت دارند.
تبلیغات نقش موثری در ایجاد بصیرت دارد
امام جمعه قروه در ادامه به نقش موثر مبلغین دینی در ترویج و احیای مبانی دینی در جامعه اشاره کرد و گفت: طلاب باید همواره در کنار مردم باشند و با هدایت آنان، زمینه تعالی جامعه را فراهم آورند.
وی اجرای برنامه‌های موثر فرهنگی را قالبی مناسب برای ارتقای فرهنگ در همه ابعاد اعلام کرد و اظهار داشت: مبانی فرهنگ دینی باید در جامعه بنیانگذاری، تقویت و توسعه‌یافته شود.
به گفته احیا، عقاید جبری گاهاً برخی گروه‌های اسلامی را دچار انحراف می‌کند که تبیین آن مستلزم آگاهی‌بخشی به مردم است.
اساتید و معلمین بیشترین نقش را در جنگ اقتصادی دارند
امام جمعه قروه در ادامه با بزرگداشت روز بسیج اساتید، اظهار داشت: اساتید و معلمین به واسطه نقش مهم خود، بیشترین تاثیر را در عرصه جنگ اقتصادی دارند.
وی از شهید چمران به عنوان الگوی بارز مجاهدت و علم نام برد و گفت: این شخصیت بی‌بدیل توانست با حضور آگاهانه خود در عرصه جهانی دست به کارهای بزرگی بزند.
خطیب جمعه قروه در پایان با بزرگداشت روز اصناف، گفت: این قشر خدمات ارزنده‌ای در شکل‌گیری و تداوم انقلاب اسلامی داشت و اینک نیز باید در عرصه حماسه اقتصادی با مراعات انصاف، نقش خود را در دفاع از انقلاب ادامه دهد.

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *