خانه / دینی / امام جمعه مریوان: تکفیر بالاترین خطر برای جهان اسلام/در هیچ مذهبی تکفیر جایز نیست

امام جمعه مریوان: تکفیر بالاترین خطر برای جهان اسلام/در هیچ مذهبی تکفیر جایز نیست

در هیچ مذهبی و از نظر هیچ مجتهدی تکفیر جایز نبوده و در سیره و رفتار بزرگان دین اسلام هیچگاه کسی از سوی آنان تکفیر نشده است

“ماموستا مصطفی شیرزادی” امام جمعه مریوان و از علمای برجسته اهل سنت کردستان در گفت و گو با خبرنگار تقریب در سنندج، اظهار داشت: بشر امروز به رغم پیشرفت های علمی و خیره کننده بیش از هر زمان دیگری نیازمند عدالت و وحدت است.
 
وی افزود: ما مسلمین از هر مذهب و طیفی باید وحدت و انسجام خویش را حفظ نماییم چرا که در سایه اتحاد و همبستگی می توانیم بر مشکلات غلبه نماییم.
 
امام جمعه مریوان تصریح کرد: هم اکنون به برکت اتحاد و انسجام بین اقوام و مذاهب اسلامی در کشور شاهد تعالی و عزت روز افزون ایران اسلامی در عرصه های گوناگون هستیم و این مهم جمهوری اسلامی ایران را به الگوی عملی وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی برای همه مسلمانان و آزادی خواهان جهان تبدیل کرده است.
 
ماموستا شیرزادی خاطر نشان کرد: متأسفانه امروز با دلارهای دشمنان شاهد هدایت جوانان مسلمان به سوی جریان های تکفیری و تندرو هستیم.
 
وی افزود: در هیچ مذهبی و از نظر هیچ مجتهدی تکفیر جایز نبوده و در سیره و رفتار بزرگان دین اسلام هیچگاه کسی از سوی آنان تکفیر نشده است.
 
این روحانی برجسته اهل سنت کردستان به رسالت روحانیون در خصوص روشنگری و آگاهی بخشی به نسل جوان در مقابله با نفوذ جریان های تکفیری اشاره کرد و افزود: باید سیره اهل بیت(ع) برای نسل جوان جامعه بازگو شود و خطرات تکفیر برای جوانان تبیین شود.
ماموستا شیرزادی در پایان سخنان خود از مبحث تکفیر به عنوان بالاترین خطر برای جهان اسلام نام برد و خواستار انسجام و اتحاد همه پیروان مذاهب اسلامی برای مقابله با این جریان ضد اسلامی شد.

شناسه خبر : 5937

این خبر رو هم ببینید

مجموعه بیانات رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت هفته وحدت از سال ۱۳۶۹ تا کنون

گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز هفته وحدت از سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + هشت =