خانه / دینی / امام جمعه مریوان: تکفیر بالاترین خطر برای جهان اسلام/در هیچ مذهبی تکفیر جایز نیست

امام جمعه مریوان: تکفیر بالاترین خطر برای جهان اسلام/در هیچ مذهبی تکفیر جایز نیست

در هیچ مذهبی و از نظر هیچ مجتهدی تکفیر جایز نبوده و در سیره و رفتار بزرگان دین اسلام هیچگاه کسی از سوی آنان تکفیر نشده است

“ماموستا مصطفی شیرزادی” امام جمعه مریوان و از علمای برجسته اهل سنت کردستان در گفت و گو با خبرنگار تقریب در سنندج، اظهار داشت: بشر امروز به رغم پیشرفت های علمی و خیره کننده بیش از هر زمان دیگری نیازمند عدالت و وحدت است.
 
وی افزود: ما مسلمین از هر مذهب و طیفی باید وحدت و انسجام خویش را حفظ نماییم چرا که در سایه اتحاد و همبستگی می توانیم بر مشکلات غلبه نماییم.
 
امام جمعه مریوان تصریح کرد: هم اکنون به برکت اتحاد و انسجام بین اقوام و مذاهب اسلامی در کشور شاهد تعالی و عزت روز افزون ایران اسلامی در عرصه های گوناگون هستیم و این مهم جمهوری اسلامی ایران را به الگوی عملی وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی برای همه مسلمانان و آزادی خواهان جهان تبدیل کرده است.
 
ماموستا شیرزادی خاطر نشان کرد: متأسفانه امروز با دلارهای دشمنان شاهد هدایت جوانان مسلمان به سوی جریان های تکفیری و تندرو هستیم.
 
وی افزود: در هیچ مذهبی و از نظر هیچ مجتهدی تکفیر جایز نبوده و در سیره و رفتار بزرگان دین اسلام هیچگاه کسی از سوی آنان تکفیر نشده است.
 
این روحانی برجسته اهل سنت کردستان به رسالت روحانیون در خصوص روشنگری و آگاهی بخشی به نسل جوان در مقابله با نفوذ جریان های تکفیری اشاره کرد و افزود: باید سیره اهل بیت(ع) برای نسل جوان جامعه بازگو شود و خطرات تکفیر برای جوانان تبیین شود.
ماموستا شیرزادی در پایان سخنان خود از مبحث تکفیر به عنوان بالاترین خطر برای جهان اسلام نام برد و خواستار انسجام و اتحاد همه پیروان مذاهب اسلامی برای مقابله با این جریان ضد اسلامی شد.

شناسه خبر : 5937

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =