خانه / سیاسی / امام جمعه موقت بانه: داعش جنایات خود را به نام دین تفسیر می‌کند

امام جمعه موقت بانه: داعش جنایات خود را به نام دین تفسیر می‌کند

امام جمعه موقت بانه گفت: گروه تروریستی داعش هرآنچه که انجام می‌دهند در قالب دین برای جامعه و جهان تفسیر می‌کنند که باید بدانند دچار سردرگمی و جاهلیت شده‌اند.
 

 
به گزارش خبرگزاری فارس از بانه، ماموستا عبدالله حیدری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر بانه در مسجد جامع این شهر، آزادگان ایران را نماد واقعی از مقاومت و ایستادگی در جامعه کنونی دانست و اظهار داشت: این قشر دین بزرگی بر ملت دارند.
امام جمعه موقت بانه با تبریک فرا رسیدن ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به کشور تاکید کرد: کسانی که برای رسیدن به اهداف نظام اسلامی، صبر پیشه کردند و سختی‌های زیادی را با جان و دل تحمل کردند در نزد خداوند از جایگاهی ولایی برخوردار هستند.
وی تصریح کرد: آزادگان ایران اسلامی در زندان رژیم بعثی با تحمل انواع شکنجه‌ها، از اعتقاد و ایمان خود دفاع کردند و امروز هم وظیفه همه است که احترام آنها را حفظ کنند.
امام جمعه موقت بانه در ادامه به حوادث منطقه اشاره کرد و گفت: کسانی که امروز در عراق موجب برهم زدن امنیت و آسایش مردم شده‌اند و هرآنچه که انجام می‌دهند در قالب دین برای جامعه و جهان تفسیر می‌کنند، بدانند دچار سردرگمی و جاهلیت شده‌اند.
وی دین اسلام را دین مهربانی دانست و گفت: متاسفانه افرادی که امروز این اعمال و جنایات را مرتکب می‌شوند بزرگترین ضربه‌ها را به دین وارد می‌کنند.
ماموستا حیدری با بررسی برخورد و نحوه تعامل رسول خدا با انواع مذاهب و عقاید مختلف در دوران صدر اسلام، نتیجه‌گیری کرد که دین هرگز اجازه بر هم زدن آسایش زندگی مردم را به هیچ کسی نداده است و گروه داعش امروز در عراق سبب و بانی آواره شدن میلیون‌ها نفر شده‌اند و باید در دیوان عدالت الهی جوابگوی اعمال پلید خود در قبال مسلمانان باشند.
وی اتحاد و انسجام را عواملی کلیدی در فایق شدن ملت عراق بر این گروه تروریستی دانست و اظهار داشت: نباید در مقطع کنونی که بسیار حساس و سرنوشت‌ساز است در عراق برخی اختلافات موجب کم‌رنگ شدن هدف اصلی باشد هدفی که در بیرون راندن تروریست‌ها از خاک کشورشان تحقق پیدا می‌کند.
وی در بخش دیگر از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به حمایت‌های مردم ایران از کشور عراق، گفت: هلال احمر با برپایی ایستگاه‌هایی در جای جای شهرها اقدام به جمع‌آوری کمک‌های مردم به ملت عراق کرده است که با توجه به نیاز مبرم این کشور، وظیفه هرکس است که در اندازه توانایی خود یاری‌رسان آوارگان باشد.

شناسه خبر : 18345

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 10 =