امام جمعه موقت تهران: جریان تکفیری، جریانی کاملا صهیونیستی- آمریکایی/حوادث عراق درگیری شیعه و سنی نیست

امام جمعه موقت تهران، جریان تکفیری را جریانی کاملا صهیونیستی و آمریکایی خواند که هدفش بردن آبروی اسلام ، معرفی کردن آن به عنوان دین خشن و آدمکش و راحت کردن خیال اسرائیل است

تاریخ انتشار : جمعه ۶ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۱۷
جریان تکفیری، جریانی کاملا صهیونیستی- آمریکایی/حوادث عراق درگیری شیعه و سنی نیست
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد خاتمی در خطبه اول نماز جمعه تهران گفت: خداوند در ماه مبارک رمضان ، بندگان را به ضیافت خود دعوت کرده و امید است که با نشاط این دعوتنامه را تحویل بگیریم و به ضیافت الهی برویم.
وی افزود: اوج مهربانی ، رأفت الهی است و باید برای ذات مقدس حریم نگه داریم و تقوا را رعایت کنیم که خداوند در اوج مهربانی به بندگان خود است.
حجت الاسلام و المسلمین خاتمی با اشاره به تفسیر آیه ای از قرآن مجید در خصوص ویژگی یاران پیامبر اکرم (ص) و جامعه اسلامی گفت: از جای جای جامعه دینی باید دین تجلی پیدا کند و از پیشانی جامعه اسلامی، تسلیم در برابر خدا نمایان باشد.
خطیب جمعه تهران افزود: مسلمان باید در برابر خداوند تسلیم باشد و اوج آن در سجده کردن است.
حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه تهران با اشاره به حوادث عراق افزود : داعش و النصره روی صحنه اند و عروسک کوکی ای هستند که دیگران کوکشان می کنند و این بلواها و آدمکشی ها را از اردن مدیریت می کنند و آمریکا ، رژیم صهیونیستی ، انگلیس و ارتجاع منطقه معرکه گردانان این ماجرا هستند.
وی هدف تکفیری ها در این مقطع را تجزیه عراق خواند و گفت : ما از همسایگان می خواهیم که جدول آمریکا را پر نکنند ، تفکر و تعقل کنند و خانه های جدول دشمن را پر کردن دودی است که به چشم خودشان خواهد رفت .
حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی، دعوای شیعه و سنی بودن حوادث عراق را رد کرد و گفت : داعش، بعثیهای جنایتکارند و فرماندهان آنها وفاداران به صدام ، لاییک اند و دین ندارند چون علمای شیعه و سنی در عراق هر دو علیه اینها موضع گرفته اند و آنها هم شیعه را می کشند و هم سنی را .
وی افزود: از عجایب روزگار این است که دو هفته از این وحشیگیری ها در عراق می گذرد اما شورای امنیت واکنش نشان نداده ؛ یا اینها مرعوب آمریکا هستند یا دستشان در دست هم است و دروغ می گویند که با تروریسم مبارزه می کنند.
امام جمعه موقت تهران ، جریان تکفیری را جریانی کاملا صهیونیستی و آمریکایی خواند که هدفش بردن آبروی اسلام ، معرفی کردن آن به عنوان دین خشن و آدمکش و راحت کردن خیال اسرائیل است .
وی از موضع آیت ا… سیستانی در اعلام جهاد در عراق تقدیر کرد و گفت : این موضع اقدامی مبارک و یادآور قیام ۱۹۲۰ علما علیه انگلیسیها بود که امیدواریم با راه افتادن این بسیج عمومی به خواست خدا ، داعشی ها در تله حزب ا… و بسیجیهای عراق بیافتند و برای همیشه ریشه تروریستهای تکفیری کنده شود.
در ادامه خطبه دوم ، امام جمعه موقت تهران از دو اقدام اخیر مجلس درباره تکثیر نسل و حجاب و عفاف تقدیر کرد و گفت : مردم خوشحالند که در زمینه حجاب و عفاف مسئولان اقدام کردند ، البته دولت هم در این باره دغدغه دارد و اخیرا وزیر کشور در نامه ای به این جانب ۱۶ مورد از اقدامات وزارت کشور را ذکر کرد که جای تقدیر دارد.
وی توصیه کرد مسئولان نظام حجاب را از کارگزاران خود شروع کنند که قدم مبارکی خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی به فرا رسیدن سالگرد ترور مقام معظم رهبری و شهید بهشتی اشاره و تاکید کرد : راه همان راه رهبری و بهشتی است و استقامت در مسیر حق .
امام جمعه موقت تهران گفت : دنیا می داند ایران بمب اتم ندارد و نخواهد داشت و گرفتاری اینها ایران اسلامی است و نمی خواهند در این منطقه حساس و استراتژیک ، نظامی دینی که علمدار اسلام ناب محمدی است برقرار باشد.
وی با اشاره به اینکه برخی می گویند با «مرگ بر آمریکا» چیزی پیش نمی رود و بروید کدخدا را ببینید گفت : این «مرگ بر آمریکا»ی ملت ما هیمنه آمریکا را در دنیا شکسته است که نمونه اش رای ۷۷ درصدی مردم سوریه و رای ندادن مردم عراق به وابستگان آمریکاست و به فضل الهی آنچنان که تاکنون هیمنه آمریکا را شکسته ایم همچنان خواهیم شکست .
حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی، با اشاره به فرا رسیدن هفته قوه قضاییه ، این قوه را پشتوانه اجرایی نظام و اقتدار آن را اقتدار نظام خواند و گفت : ما در یک نظام دینی زندگی می کنیم لذا باید به قانون تمکین کنیم و اگر کسی حکم به نفعش صادر نمی شود نباید جار و جنجال یا قوه قضاییه را متهم کند .
وی دلیل جنجالهایی را که اخیرا علیه قوه قضاییه راه افتاده است موضع گیری شایسته رئیس این قوه علیه فتنه و مبارزه قاطع این قوه با مفاسد اقتصادی خواند.
امام جمعه موقت تهران همچنین به در پیش بودن ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت : از جمله برنامه های ستودنی صدا و سیما در سالهای گذشته ، جمع خوانی قرآن بود که امیدواریم امسال هم باشد و این سازمان به تقویت این برنامه ها بپردازد.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *