امام جمعه موقت سنندج: اجماع امت اسلامی در برابر داعش و القاعده شکل گیرد  

امام جمعه موقت سنندج خواستار اجتماع و اتحاد امت اسلامی در برابر حرکت‌های ضدانسانی و ضداسلامی گروه‌های تکفیری داعش و القاعده شد.
 

ماموستا امین راستی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: از ابتدای تاریخ اسلام تاکنون یهود و نصارا به جنگ با مسلمانان و توطئه‌افکنی مشغول بوده‌اند.
وی افزود: متأسفانه توطئه‌های چهارده قرن یهود و نصارا به اندازه داعش و القاعده بر پیکره اسلام خدشه وارد نکرده است و می‌توان گفت هم‌اکنون گروه‌های تکفیری داعش و القاعده دشمن اصلی مسلمانان به شمار می‌آیند چراکه از داخل کشورهای اسلامی به جنگ با اتحاد مسلمانان آمده‌اند.
امام جمعه موقت سنندج خواستار اتحاد امت اسلامی برای مقابله با گروه‌های تکفیری داعش و القاعده در منطقه شد و اظهار کرد: هرگونه کم‌کاری در این خصوص صدمات جبران‌ناپذیری را بر جامعه اسلامی وارد می‌کند.
ماموستا راستی در بخشی دیگر از خطبه‌های نماز جمعه این هفته به امنیت و آرامش موجود در ایران اسلامی و اتحاد و همبستگی بین اقوام و مذاهب اسلامی در ایران اشاره کرد و افزود: ایران اسلامی همانند کشتی آرامشی است که کابین این کشتی سرشار از مسئولانی عادل، آگاه و باتقواست.
وی افزود: قوانین و مقررات موجود در ایران مبتنی بر آموزه‌های قرآنی و اسلامی است و همین امر موجب شده است که مردم ایران با وحدت و انسجام در کنار همدیگر زندگی کنند، اما متأسفانه در کشورهای اسلامی منطقه کابین این کشتی با افرادی فاسد و بی‌تقوا پرشده و همین امر زمینه را برای کشتار و خونریزی در کشورهای منطقه فراهم کرده است.
امام جمعه موقت سنندج در بخشی دیگر از خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تبریک هفته قوه قضائیه به خادمان این عرصه اظهار کرد: متأسفانه روز به روز شاهد گسترش مظاهر بی‌حجابی و بی‌عفتی در جامعه هستیم و اگر برای مقابله با این امور منکر چاره‌ای اندیشیده نشود، شاهد صدمات بسیاری در جامعه خواهیم بود.
ماموستا راستی در پایان خاطرنشان کرد: باید همه اقشار مردم در برابر نفوذ مظاهر بی‌حجابی و بی‌عفتی در بین جوانان احساس مسئولیت نمایند و دستگاه‌های متولی امر نیز در این خصوص تلاش و همتی مضاعف داشته باشند.

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *