امام جمعه موقت سنندج: امنیت والاترین نعمت الهی برای توسعه همه جانبه است

امام جمعه موقت سنندج نسبت به کاهش موالید و پیرشدن جامعه اسلامی هشدار داد و خواستار توجه ویژه مسلمانان در این خصوص شد

تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۳۱
به گزارش خبرنگار تقریب از سنندج، “ماموستا سیدمحمدسعید حسینی” در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج نسبت به پیرشدن جامعه و کاهش موالید در ایران و استان کردستان هشدار داد و افزود: با ادامه این روند شاهد مشکلات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و حتی سیاسی در آینده خواهیم بود.
وی افزود: خداوند متعال هرگاه نعمت وجود را به هر انسانی ارزانی می‌ دارد رزق و روزی وی را نیز تعیین می‌کند و باید خانواده‌ های ایرانی به این مهم توجه ویژه داشته باشند که به صورت افراطی در راستای کنترل موالید تلاش نکنند.
امام جمعه موقت سنندج در بخشی دیگر از خطبه های نماز جمعه این هفته بر ضرورت توجه مسلمانان برای رعایت شئونات ماه مبارک رمضان و ترویج آموزه های قرآنی در بین نسل جوان جامعه تأکید کرد.
ماموستا حسینی همچنین به خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره) در خصوص اطعام نیازمندان و اکرام ایتام اشاره کرد و افزود: نهادهای خدمت رسان بدون یاری و مشارکت مردمی نمی ‌توانند مشکلات و دغدغه‌ های افراد بی‌بضاعت را رفع نمایند لذا لازم است همه افراد متمول در این راستا یاری‌ گر باشند.
وی افزود: رمضان ماه خیر و برکت و احسان بوده و روزه‌داران در این ماه مبارک باید همت و تلاشی مضاعف در خصوص انجام امور نیکوکارانه داشته باشند.
امام جمعه موقت سنندج در پایان خطبه های نماز جمعه این هفته به آزادسازی بیش از ۲هزار و ۷۰۰زندانی غیر عمد از زندان‌ های کردستان طی ۱۲ سال اخیر و با همت و مشارکت مردم نوع‌ دوست استان اشاره کرد و افزود: امید است در سال جاری نیز با مشارکت گسترده مردم متدین کردستان شاهد آزادسازی ۱۹۱ زندانی غیرعمد باشیم.
وی خاطر نشان کرد: امنیت و آرامش کنونی ایران اسلامی موهبتی الهی و از مهمترین پایه های توسعه کشور بوده و باید همه ایرانیان نسبت به حفظ و حراست از آن کوشا باشند.

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *