امام جمعه موقت سنندج: تلاش برای تحقق شعار سال در اولویت کار مسئولان و مدیران قرار گیرد

سنندج – امام جمعه موقت سنندج تلاش در راستای تحقق شعار سال را یک اولویت عنوان کرد و گفت: مسئولان و مدیران دولتی باید تحقق شعار سال را در اولویت فعالیت ها و برنامه های خود قرار دهند.

ماموستا محمدامین راستی در خطبه های امروز نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار داشت: عملیاتی کردن شعار سال به معنی واقعی کلمه باید در اولویت فعالیت ها و برنامه های مدیران و مسئولان ادارات و سازمانهای دولتی قرار گیرد.
وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال، گفت: مسئولان باید تلاش کنند این شعار را در سال ۹۶ محقق و مشهود کنند و استفاده از تمامی ظرفیت های در اختیار در این حوزه لازم و ضروری است.
امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه نکات مثبتی در این نامگذاری وجود دارد، عنوان کرد: این شعار نشان از آن دارد که استقلال امنیتی و سیاسی در کشور وجود دارد و مشکل اصلی، اقتصاد است و به همین دلیل لازم است که فارغ از شعارزدگی در عمل برای ارتقاء اقتصاد کشور تلاش شود.
وی با اشاره به اهمیت رشد اقتصادی در جامعه به عنوان یک اولویک اصلی، یادآور شد: باید توجه کرد اگر استقلال اقتصادی نداشته باشیم، امنیت و سیاست داخلی نیز دچار تزلزل خواهد شد، بنابراین دغدغه مقام معظم رهبری بسیار به جا و قابل درک است.
ماموستا راستی با بیان اینکه بیکاری موجب بسیاری از انحرافات در جامعه خواهد شد افزود: اگر مشکل اشتغال جوانان رفع شود بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود به مسئله تولید اشاره کرد و گفت: همه وظیفه داریم از تولیدات داخلی حمایت کنیم؛ چرا که موجب ایجاد اشتغال، رفع بیکاری، و رونق اقتصادی می شود.
امام جمعه موقت سنندج ظرفیت اقتصادی کشور را بسیار مطلوب دانست و اظهار کرد: اگر اقتصاد به درستی مدیریت شود، به راحتی می توان زمینه معیشت آسان جمعیتی بیش از ۸۰ میلیون نفر را فراهم کرد.
ماموستا راستی از دولت خواست که حمایت بیشتری از صنایع و تولیدات داخلی داشته باشد و مانع ورود کالاهای خارجی غیرضروری شود و در این راستا بهره برداری از ظرفیت های ملی و منطقه ای یک امر لازم و ضروری است.
وی در بخش دیگر سخنان خود به مسئله مسئله بسیار مهم معاد اشاره کرد و گفت: فصل بهار و تغییر فصول نشانه ای از قیامت است و همگی باید خود را برای آن روز آماده کنیم.
ماموستا راستی ادامه داد: همه باید قبل از اینکه از دنیا برویم، به دادرسی اعمال خود بپردازیم، چرا که دادرسی روز معاد بسیار سخت است.
امام جمعه موقت سنندج افزود: سعی کنیم کارنامه سال گذشته خود را بررسی، نقاط ضعف را برطرف و نقاط مثبت را تقویت کنیم و تلاش کنیم بنده راستین خدا باشیم و با اعمال نیک، خود را به پروردگار یکتا نزدیک کنیم.

شناسهٔ خبر: 3938295 – جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶ – ۱۵:۵۷

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *