خانه / فرهنگی / امام جمعه موقت سنندج: غفلت آل سعود در اداره امور حج قابل بخشش نیست/ خادم الحرمین بودن شایسته آل سعود نیست

امام جمعه موقت سنندج: غفلت آل سعود در اداره امور حج قابل بخشش نیست/ خادم الحرمین بودن شایسته آل سعود نیست

امام جمعه موقت سنندج گفت: غفلت آل سعود در اداره امور حج قابل بخشش نیست و باید حفظ جان و مال مسلمانان توسط حکام عربستان تضمین شود

تاریخ انتشار : جمعه ۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۸
به گزارش خبرنگار ما از سنندج، “ماموستا محمدامین راستی” ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار داشت: حج نماد اقتدار و عزت امت اسلامی و مناسک حج به عنوان یک واجب دینی و امری معین شده از سوی پروردگار متعال دارای جایگاه ویژه ای در آموزه های اسلامی است.
وی افزود:  حکام عربستانی مسئول حفظ جان و مال حجاج بوده و بی مسئولیتی آنان در خصوص فاجعه منا قابل چشم پوششی نیست و باید جوابگو باشند.
ماموستا راستی با انتقاد از کم کاری و غفلت حکام عربستان صعودی در خصوص خدمت به زایران خانه خدا اظهار داشت: جای تأسف است که افرادی خادم الحرمین شده اند که با آیین اسلام ناب محمدی هزاران فرسنگ دور هستند.
امام جمعه موقت سنندج با محکوم کردن بی اعتنایی و غفلت حکام سعودی در خصوص حفظ امنیت جانی حجاج در روز عید قربان در منا افزود: عربستانی ها لیاقت خادم الحرمینی را ندارند و حکام سعودی به جای دوستی با مستکبران و کشتار مسلمانان بی دفاع منطقه باید به فکر اصلاح امور در داخل کشور خویش باشند.
ماموستا راستی خاطرنشان کرد: هم اکنون استکبار در جبهه های مختلف با مسلمانان وارد جنگ شده است و جای تأسف است که کشورهایی همچون عربستان همگام و همراه با استکبار به جنگ نیابتی علیه مسلمانان روی آورده اند.
 

شناسه خبر : 4287

این خبر رو هم ببینید

برگزاری اولین جشنواره «دختران امروز» در کردستان

مشاور امور بانوان آموزش‌و‌پرورش کردستان از برگزاری اولین جشنواره فرهنگی ـ هنری «دختران امروز» با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یک =