امام جمعه موقت سنندج خواستار شد: امت اسلامی در برابر داعش و گروه های تکفیری متحد شوند

امام جمعه موقت سنندج خواستار اتحاد همه گروه‌ ها و مذاهب اسلامی در برابر تکفیری ‌های داعش و القاعده شد

تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۳۶
به گزارش خبرنگار تقریب از سنندج، “ماموستا امین راستی” در خطبه‌ های نماز جمعه این هفته سنندج با محکوم‌ کردن حرکات ضدانسانی و ضداسلامی گروه تکفیری داعش در منطقه اظهار داشت: از ابتدای تاریخ اسلام تاکنون یهود و نصارا به جنگ با مسلمانان و توطئه‌ افکنی و تفرقه مشغول بوده‌ اند.
وی افزود: متأسفانه توطئه‌ های چهارده قرن یهود و نصارا به اندازه داعش و القاعده به پیکره اسلام خدشه وارد نکرده است و می‌ توان گفت هم‌ اکنون گروه‌ های تکفیری داعش و القاعده دشمن اصلی مسلمانان به شمار می ‌آیند چرا که از داخل کشورهای اسلامی به جنگ با اتحاد مسلمانان آمده‌ اند.
ماموستا راستی در بخشی دیگر از خطبه ‌های نماز جمعه این هفته به امنیت و آرامش موجود در ایران اسلامی و اتحاد و همبستگی بین اقوام و مذاهب اسلامی در ایران اشاره کرد و افزود: ایران اسلامی همانند کشتی آرامشی است که کابین این کشتی سرشار از مسئولانی عادل، آگاه و باتقواست.
وی افزود: قوانین و مقررات موجود در ایران مبتنی بر آموزه‌ های قرآنی و اسلامی است و همین امر موجب شده است که مردم ایران با وحدت و انسجام در کنار همدیگر زندگی کنند اما متأسفانه در کشورهای اسلامی منطقه این کابین کشتی با افرادی فاسد و بی ‌تقوا پرشده و همین امر زمینه را برای کشتار و خونریزی در کشورهای منطقه فراهم کرده است.
امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: حفظ وحدت مهمترین سلاح در برابر توطئه‌های تفرقه‌افکنانه دشمنان است.
ماموستا راستی اظهار داشت: باید اجماع امت اسلامی در برابر گروه‌های تکفیری شکل گیرد و بلندپروازی‌های داعش هرچه سریعتر نابود شود.
وی در پایان خطبه‌ های نماز جمعه این هفته خواستار احساس مسئولیت همگانی در برابر گسترش مظاهر بی ‌حجابی و بی‌ عفتی در جامعه شد و افزود: باید همه اقشار مردم در برابر نفوذ مظاهر بی‌عفتی در بین جوانان احساس مسئولیت نمایند و دستگاه‌ های متولی امر نیز در این خصوص تلاش و همتی مضاعف داشته باشند.

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *