امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان ماموستا سیدعلی حسینی:نماز عید فطر نمایش اتحاد جهان اسلام است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کردنور به نقل از مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان گفت: برگزاری عید فطر به صورت متحد در کشور ابهت و اتحاد مسلمانان را در این مرز و بوم نشان می‌دهد از این رو توجه به این مهم از واجبات است.


 ماموستا سیدعلی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد قباء اظهار کرد: مساجد داخل شهر منبع درآمدی برای تأمین مخارج ندارند.
وی خاطرنشان کرد: برخی مساجد همچون مسجد جامع و مسجد هژاره قبلاً موقوفاتی داشتند که متأسفانه به صورت سرقفلی فروخته شده و الان دیگر منبع درآمدی ندارند.
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان اضافه کرد: مساجدی که امروزه ساخته می‌شوند مخارج بالایی دارند و طبعاً این مسجد نیز که مسجدی جامع است از این قاعده خارج نیست.
ماموستا حسینی در ادامه با تاکید بر ضرورت کمک به فقرا و نیازمندان گفت: جامعه ما امروز به واسطه مشکلات اقتصادی در فشار هستند و باید در کمک و حمایت از نیازمندان بخش‌های مختلف ورود پیدا کند.
به گفته وی، فقرایی در جامعه وجود دارند که برای حفظ آبرو با سیلی صورتشان را سرخ نگه داشته و حاضر به دراز کردن دستشان به سمت هیچ کس نیستند.
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان با تاکید بر ضرورت شناسایی نیازمندان واقعی و حمایت از آنها به صورت هدفمند، گفت: موسسه‌های خیریه در گام نخست باید با تحقیق فقرای واقعی را شناسائی و در گام‌های بعدی زمینه کمک به آنها را با نگاه توانمندسازی فراهم سازند.
وی افزود: این انتظار از مسوولان دولت وجود دارد که با درایت و برنامه‌ریزی زمینه را برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی اقشار مردم فراهم سازند.
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان با بیان اینکه در یک حدیث رسول الله(ص) از زبان خداوند فرموده اند:« ای روزه داران! هر احسان شما تا هفتصد برابر پاداش داده می‌شود»، گفت: دادن یک تومان در راه خدا به نیازمندان ثواب هفتصد تومان را برای انسان به دنبال دارد.
وی خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن برای پاداش احسان دانه گندم را مثال می‌زنند که از هر دانه هفت خوشه روئیده و از هر خوشه 100 دانه بدست می‌آید.
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان با بیان اینکه باید بدون ریا به فقیر و نیازمند واقعی کمک کنید و کمکتان به گونه‌ای باشد که نیازش را رفع نماید، اظهار کرد: خداوند ثواب روزه را مشخص ننموده و فرموده که خود جزای آن را می‌دهد.
به گفته وی، تا بحال در هیچ دورانی کسی بخاطر هیچ پادشاهی روزه نگرفته است و نمونه روزه برای غیر خداوند دیده نشده است.
وی با بیان اینکه خداوند پاداش روزه را خود می دهد، گفت: پاداش روزه آنقدر بزرگ است که نه چشم دیده، نه گوش شنیده و نه شعور انسان آن را درک می‌کند.
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان اذعان داشت: رسول الله(ص) فرموده اند:« روزه سپری است که از انسان در برابر آتش جهنم حفاظت می‌کند»، عذاب جهنمی که بسیار سخت است تا جایکه رسول الله(ص) بارها دعا فرموده که خداوندا از عذاب جهنم و قبر نجاتمان بده.
وی تصریح کرد: روزه آنقدر بزرگ است که رسول الله(ص) به روزه داران امر نموده در جواب کسانی که به آنها ناسزا و حرف بد می‌زنند و یا برای آنها مشکل درست می‌کنند بگویند ما روزه هستیم.
وی با بیان اینکه برای روزه دار دو لحظه خیلی خوش وجود دارد یکی موقع افطار که پس از تحمل گرسنگی و تشنگی روزه خود را باز می کند و دوم در بهشت و ملاقات خداوند است،تصریح کرد: ما اهل سنت و جماعت به نص کتاب و سنت اعتقاد داریم مسلمانان در بهشت به لقای خداوند نایل می‌شوند که کیفیت این ملاقات آن موقع مشخص می‌شود.
وی تصریح کرد: لقای پرودگار آن قدر زیباست که طبق روایات هنگامی که خداوند در بهشت خود را برای اهل ایمان متجلی می‌نمایند، اهل ایمان از جمال و نور و برکت خداوند مست و مدهوش شده بطوریکه سی سال طول می‌کشد تا بحال عادی برگردنند.
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان اضافه کرد: خداوند در ایام مختلف مانند ماه مبارک رمضان تعدادی از گناهکاران را می‌بخشاید و این از بزرگی و برکات این ماه الهی است.
وی با بیان اینکه بر اساس فرموده رسول الله(ص) خداوند در هر شب از ماه رمضان چندین هزار نفر را مورد بخشش قرار داده و از بند جهنم آزاد می‌نماید، گفت: در هر جمعه به اندازه کل آزادشدگان از جمعه گذشته تا این جمعه، ایمانداران مورد بخشش و عفو پروردگار قرار می‌گیرند.
وی تصریح کرد: برخی عقیده دارند رمضان یعنی ریزش چیز از بدن انسان همچون برگی که در زمستان از درختان می‌ریزد با روزه ، عبادت و ذکر و فکر ، گناهان انسان نیز در ماه مبارک رمضان می‌ریزد.
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان اضافه کرد: روزه گرفتن خود ذکر است، اما حتی خوابیدن در رمضان عبادت است و کسی که در ماه رمضان به درگاه خداوند دعا نماید مأیوس نمی‌شود.
وی با تاکید براینکه خداوند خود حکیم است و به مصلحت خود در این دنیا یا در آن دنیا پاداش و جزای تمام کارهای انسان‌ها را از خرد و کلان می‌دهد، گفت: از رسول الله(ص) نقل است که رسول الله(ص) فرموده اند:« برای هر فرد روزه گیر دعایی است که در موقع افطار از او یا در این دنیا یا در آن دنیا پذیرفته خواهد شد»، این وعده خداوند و رسولش است و وعده خداوند و رسولش حتماً راست و بوده و خلافی در آن نیست.
ماموستا حسینی خاطرنشان کرد: از رمضان بنام ماه همکاری و دستگیری نیازمندان و دلخوش کردن فقرا نام برده شده است.
وی اظهار داشت: رزق در ماه رمضان وسیع است و هر چه انسان خرج می کند با آرامش و فراغ بال خرج می‌کند که نشان برکت و فضیلت این ماه است.
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان خاطرنشان کرد: برطبق حدیث رسول‌الله(ص) اول رمضان رحمت وسطش مغفرت و سوم رهایی از آتش است، را وی به نام سلمه بن شبیب از ابن عباس روایت می‌کند که رسول الله(ص) فرموده‌اند:« در ماه رمضان هزاران هزار نفر بخشیده و رها می شوند.»
وی تصریح کرد: «در روز قیامت افرادی وجود دارند هنگامی که نامه اعمال بدستان داده می‌شود خداوند به آنها می‌فرماید: مخفیانه بخوانید که فقط من و شما بدانیم.
ماموستا حسینی گفت: روزه خواری به عمد گناه کبیره است زیرا روزه واجب و از ارکان اسلام است.
وی با بیان امر به معروف و نهی از منکر از دیگر وظایف هر انسانی براساس دستور خداوند تبارک و تعالی است، گفت: ترک امر به معروف و نهی از منکر گناهی نابخشودنی است.
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان با تاکید براینکه عید فطر را در پیش داریم که خود فلسفه مخصوص به خود را دارد، گفت: فلسفه عید همدیگر را دیدن و حلالیت طلبیدن از هم است.
ماموستا حسینی تصریح کرد: برگزاری عید فطر به صورت متحد در کشور ابهت و اتحاد مسلمانان را در این مرز و بوم نشان می‌دهد از این رو توجه به این مهم از واجبات است.
وی خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم اختلافات کوچک زمینه را برای دشمن شاد شدن فراهم سازد اتحاد و حفظ همبستگی مهم‌ترین مسئله در شرایط کنونی کشور است،لازمه گسترش و حفظ این دین الهی حفظ و تقویت اتحاد است و این کار به وسیله تک‌تک ما به عنوان پیروان این دین الهی اتفاق می‌افتد.

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *