امام جمعه پاوه: ارادت اهل سنت ایران به اهل بیت (ع) ستودنی است

امام جمعه شهرستان پاوه گفت: اهل سنت (غرب)ایران شافعی مذهب هستند و ارادت آنها به اهل بیت (ع) در کتب اشعار آنها یک ارادت ستودنی و هویداست

کرمانشاه – امام جمعه شهرستان پاوه گفت: اهل سنت ایران شافعی مذهب هستند و ارادت آنها به اهل بیت (ع) در کتب اشعار آنها یک ارادت ستودنی و هویداست.
به نقل از خبرنگارمهر، ملا قادر قادی در جلسه دیدار ریس قوه قضاییه با روحانیون، ائمه جمعه و جماعات شیعه و سنی استان کرمانشاه که پیش از ظهر امروز در تالار بعثت برگزار شد با تاکید بر ضروت وحدت، تعامل و همکاری هرجه بیشتر روحانیون اهل تشیع و اهل تسنن استان کرمانشاه، گفت: اهل سنت استان کرمانشاه شافعی مذهب، کرد و آریایی هستند و بیشتر در شهرستان های پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و کرمانشاه سکونت دارند.
قادری با اشاره به وحدت و همزیستی شیعه و سنی در استان کرمانشاه گفت: اهل سنت کرمانشاه با مردم شیعه این استان تعامل و همزیستی مثال زدنی دارند.
تقدیم بیش از سه هزار شهید اهل سنت در استان کرمانشاه
وی با اشاره به تقدیم بیش از سه هزار شهید اهل سنت در استان کرمانشاه، گفت: مردم اهل سنت کرمانشاه در زمان جنگ تحمیلی بیش از سه هزار و یکصد شهید و یکصد جانباز تقدیم انقلاب کردند.
وی در ادامه بر ضرورت وحدت در برابر توطئه گران و گروه های تکفیری و سلفی در کشور گفت: اهل سنن استان کرمانشاه نسبت به اهل بیت دارای محبت سرشاری هستند و محبت اهل بیت را یک محبت دینی می دانند و این در اشعار ادیبان، شاعران و گفته های روحانیون اهل سنت به خوبی دیده می شود.
امام جمعه پاوه گفت: تعامل و وحدت هرچه بیشتر اهل سنت و تشیع در جهت خنثی سازی توطئه دشمنان دین باید بیشتر از پیش باشد.
قادری با تاکید بر سخنان رهبر انقلاب به هوشیاری در برابر تحریکات و دسیسه های دشمنان خطاب به رسانه های جمعی، گفت: رسانه ها در آگاه سازی اذهان مردم در برابر برنامه های پشت پرده دشمنان و پدیده تکفیری ها و سلفی گری وظایف سنگینی دارند و بزرگان دینی و علما نیز باید مسائل را درک و مردم را توجیه کنند و این یک تکلیف است که بیش از گذشته آگاه سازی در بین آحاد مردم بخصوص جوانان انجام گیرد.
پیروان تشیع و تسنن در کرمانشاه تنها به اقتدار انقلاب فکر می کنند
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه نیز در این جلسه گفت: از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی پیروان تشیع و تسنن در این استان تنها به فکر افزایش اقتدار نظام اسلامی بوده و در همین راستا با تحکیم وحدت میان خود زمینه های این مهم را فراهم آورده اند.
ماموستا محمدی خاطرنشان کرد: در مدت پیروزی انقلاب اسلامی، کشورمان پیشرفت زیادی داشته است که بخش عمده ای از آن هم به خاطر وجود وحدت میان پیروان مذاهب مختلف اسلامی در کشور بوده است.
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه یادآور شد: در این میان خوشبختانه وحدت خوبی میان پیروان تشیع و تسنن کرمانشاه وجود دارد و آن ها طی سال های طولانی با کمترین مشکل و اختلاف در کنار یکدیگر برادرانه زندگی کرده اند.
ماموستا محمدی تاکید کرد: طی 35 سالی که از انقلاب اسلامی می گذرد اهل سنت در سایه نظام جمهوری اسلامی، احکام خود را در راه اقتدار نظام جمهوری اسلامی و پیشرفت هرچه بیشتر کشور ارائه می دهد.
وی افزود: در دوران دفاع مقدس نیز هشت سال در کنار برادران شیعی خود در جبه های نبرد حق علیه باطل حضور داشتند و با تمام وجود جان و مال خود را برای پیروزی مقابل دشمنان بعثی فدا کردند.
 

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *