خانه / فرهنگی / امام جمعه ی سنندج: بسیاری از مشکلاتی که بر مسلمانان واقع می‌شود ناشی از عدم اتحاد آنان است/داعش دشمن همه مسلمانان است

امام جمعه ی سنندج: بسیاری از مشکلاتی که بر مسلمانان واقع می‌شود ناشی از عدم اتحاد آنان است/داعش دشمن همه مسلمانان است

امام جمعه ی سنندج خواستار عزم همگانی برای نهادینه‌کردن فرهنگ استفاده صحیح از منابع آبی در کشور و هوشیاری در برابر توطئه‌ های روز افزون دشمنان شد

تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۵۲
به گزارش خبرنگار کرد نور از سنندج” ماموستا عبدالرحمن خدایی” ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج از اسراف منابع آبی کشور توسط مردم و مصرف بی‌رویه آب در جامعه انتقاد کرد و افزود: باید مصرف بهینه منابع در دستور کار مردم و مسئولان قرار گیرد و این مهم به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود.
وی افزود: اسراف در مصرف منابع آبی کشور نه تنها صدمات جبران ناپذیری را بر کشور تحمیل می ‌کند بلکه بر زندگی فردی و اجتماعی مردم تأثیرات بسیاری خواهد گذاشت و بسیاری از برنامه‌ ریزی ‌ها را با شکست مواجه می ‌کند.
امام جمعه سنندج از همه نمازگزاران سنندجی خواست که با دقت نظر هرچه بیشتر به مصرف بهینه و مدیریت درست بر منابع خدادادی توجه کنند.
ماموستا خدایی در بخشی دیگر از خطبه‌ های نماز جمعه این هفته جنایات رژیم منحوس صهیونیستی در غزه را محکوم کرد و افزود: بسیاری از مشکلات و مصیبت‌ هایی که بر مسلمانان واقع می‌شود ناشی از عدم اتحاد آنان است.
وی افزود: جنایات گروه‌ های تکفیری و تندرو در منطقه به همراه حرکات ضد انسانی صهیونیست‌ ها همگی ناشی از عدم انسجام و اتحاد مسلمانان است.
ماموستا خدایی اظهار داشت: داعش دشمن همه مسلمانان بوده و به عنوان عاملی صهیونیستی برای تخریب چهره مسلمانان وارد عرصه شده است.
امام جمعه سنندج در بخشی دیگر از خطبه‌های نماز جمعه این هفته به پیچیدگی توطئه‌ های دشمنان علیه مسلمانان اشاره کرد و افزود: حال که دشمنان پی برده ‌اند که از راه جنگ سخت نمی ‌توانند بر عزم و اراده راسخ مردم ایران خدشه‌ای ایجاد کنند وارد عرصه جنگ نرم شده‌اند.
 
ماموستا خدایی افزود: ترویج مصرف مواد مخدر و بی‌غیرت کردن جوانان مسلمانان توطئه‌ ای جدید از سوی دشمنان اسلام است که با جدیت برای تحمیل این توطئه در کشور تلاش می‌کنند لذا باید با هوشیاری هرچه بیشتر در برابر این توطئه ایستادگی کنیم.
وی در پایان خطبه ‌های نماز جمعه این هفته نیز بر مشارکت گسترده مردم نیکوکار کردستان در امر جمع‌ آوری کمک برای آوارگان کرد عراقی با محوریت جمعیت هلال احمر استان تأکید کرد.

شناسه خبر : 4803

این خبر رو هم ببینید

اولین توصیه رهبر انقلاب به دولت سیزدهم: زمان شتابان می‌گذرد، از هر لحظه این چهارسال استفاده کنید

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: اعتماد مردم بزرگترین سرمایه دولت است که متاسفانه تا حدی آسیب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 6 =