خانه / فرهنگی / امربه معروف ونهی از منکرمستقیما به افکار ورفتار انسان ارتباط دارد

امربه معروف ونهی از منکرمستقیما به افکار ورفتار انسان ارتباط دارد

سنندج- استاندار کردستان عنوان کرد: موضوع امربه معروف و نهی از منکر مستقیما به افکار و رفتار انسان ارتباط پیدا می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی امروز پنج شنبه در دوره آموزشی عرضی توجیهی معاونان و مدیران واحدهای ستادهای امربه معروف و نهی از منکر کردستان که در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری برگزارشد، گفت: لازمه انجام هر کار و اقدامی در ارتباط با موضوعات و مسائل مختلف داشتن شناخت صحیح از آن است.
وی عنوان کرد: می طلبد به مبحث آموزش در تمامی زمینه ها به ویژه موارد مهم و تاثیرگذاردر جامعه توجه داشته باشیم و اطلاعات خود را در ارتباط با آن به روزرسانی کنیم.
وی اظهارداشت: انسان در طول تاریخ با توجه به توانمندی های عقلی، فکری، انگیزه و اراده ای که خداوند متعال به او اعطا کرده توانسته شناخت بالایی نسبت به وجوه مختلف هستی پیدا کند.
استاندار کردستان با اشاره به اینکه دسترسی انسان به ابزارهای مهم برای کشف رموز و اخلاق توسط تفکر و تعلق امکان پذیر است، ادامه داد: موضوع امربه معروف و نهی از منکر مستقیما به افکار و رفتار انسان ارتباط پیدا می کند.
زاهدی با بیان اینکه تغییر باورهای شکل گرفته در ذهن انسان ها کار دشواری است، اضافه کرد: انجام هر اقدام سخت و مشکلی مستلزم برگزاری دوره های آموزشی و به روزرسانی اطلاعات و آگاهی های آحاد جامعه  است.
وی با اشاره به اینکه درتمام مذاهب اسلامی امربه معروف و نهی از منکر واجب دینی و شرعی است، بیان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند امربه معروف و نهی از منکر باید به وجدان عمومی تبدیل شود، بنابراین احیای این فریضه الهی یعنی آن را تبدیل به وجدان عمومی کنیم.
وی ادامه داد: تمامی نهادها اعم از دولتی و غیر دولتی  و رسانه ها وظیفه دارند در راستای تبدیل این فریضه الیهب به وجدان عمومی در سطح جامعه تلاش کنند.
دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر کردستان هم در ابتدای این دوره آموزشی گفت: یک درصد هم قائل به برخورد سلبی در امربه معروف ونهی از منکر نیستیم  و صددرصد کارهای ستاد ایجابی و تذکری است.
محمود الله مرادی اظهارداشت: جاهایی هم که نیاز به برخورد و پیگیری بیشتری داشته اقدام به مکاتبه با دستگاه ها و نهادهای مسئول در این رابطه کرده ایم و هیچ گاه ستاد خود را درگیر مسائل سلبی نکرده ونخواهد کرد.
وی بیان کرد: ما نباید امربه معروف ونهی از منکر را به عنوان دستوری اداری تلقی کنیم چراکه اجرای این مهم رسالت و تکلیفی شرعی است.
وی عنوان کرد: براساس بازرسی های انجام شده از دو بخش حجاب و عفاف و برنامه های دولت به مردم در سطح ادارات استان رضایت نسبی داریم.
دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر کردستان ادامه داد: برای رفع مشکلات موجود باید مدیران اعضای شوراهای امربه معروف ونهی از منکر به عنوان بازوان خود برای رصد منکرات قرار دهند و از توان آنها نهایت استفاده را کنند.

شناسهٔ خبر: ۳۸۵۶۸۹۸ – پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵ – ۱۳:۰۹

شناسه خبر : 4051

این خبر رو هم ببینید

روستاهای اورامان؛ نقوش اصیل ایرانی در دامان طبیعت / نصرت اله سپهر

“هر کدام از روستاهای توریستی و تاریخی هورامان آداب، رسوم و فرهنگ کهن، اصیل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 1 =