خانه / سیاسی / امسال ۵ هزار دانشجوی خارجی جذب می‌کنیم/ قرار گرفتن ۱۰ دانشگاه در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر آسیا

امسال ۵ هزار دانشجوی خارجی جذب می‌کنیم/ قرار گرفتن ۱۰ دانشگاه در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر آسیا

مدیرکل دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان گفت: آنچه اکنون در زمینه دانشجویان غیربورسیه مصوب شده این است که در جذب این دانشجویان فعالیت بیشتری صورت گیرد.

دکتر صمد حاج جباری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر جذب و پذیرش دانشجویان غیرایرانی به صورت جدی انجام می گیرد و تا کنون چندین جلسه کمیته جذب این دانشجویان در ایام تابستان برگزار شده است.
وی ادامه داد: هدف ما این است که امسال در جذب دانشجویان غیرایرانی به عدد برنامه پنجم یعنی ۵هزار نفر در سال( ۲ هزار دانشجوی بورسیه و ۳ هزاردانشجوی غیر بورسیه)دست یافته و حتی از این عدد نیز عبور کنیم.
مدیرکل دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان افزود: آنچه اکنون در زمینه دانشجویان غیربورسیه مصوب شده این است که در جذب این دانشجویان فعالیت بیشتری صورت گیرد.
وی ادامه داد: جذب دانشجویان بورسیه و غیربورسیه در رتبه بندی دانشگاه ها در عرصه بین المللی و بین المللی سازی دانشگاه‌ها و آموزش عالی می تواند تاثیرگذار باشد.
وی ادامه داد: در شورای سیاست گذاری بین المللی خارجی مصوب شده که ۱۰ عدد از دانشگاه‌های برتر کشور حمایت شوند تا سال آینده بین ۱۰۰ دانشگاه برتر آسیا قرار گیرند که جذب دانشجویان غیرایرانی به صورت بورسیه و غیر بورسیه می تواند در افزایش امتیاز دانشگاه ها تاثیرگذار باشد.
به گزارش مهر، تعداد دانشجویان غیرایرانی که در دانشگاههای داخل کشور مشغول تحصیل هستند حدود ۲۸ هزار و ۳۲۲ نفر از ۹۲ کشور است که از این تعداد دو هزار و ۲۷۳ نفر دانشجوی بورسیه، دو هزار نفر به صورت آزاد، ۱۱ هزار نفر به صورت کنکور و پنج هزار و ۵۰۰ نفر در بخش بهداشت و درمان در دانشگاههای کشور مشغول تحصیل هستند.
 

شناسه خبر : 18103

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =