خانه / اجتماعی / امضای تفاهم نامه همکاری حوزه هنری و دانشکده هنر و معماری کردستان

امضای تفاهم نامه همکاری حوزه هنری و دانشکده هنر و معماری کردستان

تفاهم نامه همکاری فی مابین حوزه هنری استان کردستان و دانشکده هنر ومعماری دانشگاه کردستان  منعقد شد.


به گزارش خبرگزاری کُردپرس، رئیس حوزه هنری کردستان در برنامه انعقاد تفاهم نامه مذکور اظهار داشت: حوزه هنری بر اساس سیاست های محوری همکاری با نهادهای دانشگاهی را در اولویت برنامه های خود قرار داده است.

امین مرادی خاطرنشان کرد: با تفاهم نامه منعقده فی مابین حلقه مفقوده همکاری حوزه هنری و دانشگاه از بین می رود و فرصت مغتنمی جهت ارتقای سطح تولیدات هنری فراهم می گردد .

مرادی به سفر اعضای شورای عالی موسیقی به دعوت حوزه هنری در سال گذشته به کردستان اشاره کرد و گفت : این اساتید استعداد بالای هنرمندان موسیقی استان را ستودند و این تأیید می تواند سرآغازی شود برای محوریت قرارگرفتن استان در بخش هنر و فرهنگ کشور که باید به آن به صورت جد توجه شود.

وی برگزاری نشست های منظم و برنامه ریزی دقیق را مهمترین اصل تحقق این تفاهم نامه عنوان کرد و افزود: ما در حوزه هنری به صورت کامل آماده همکاری و تعامل هستیم و اطمینان داریم با بهره مندی از فرصت های بوجود آمده در یک بازه مشخص کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت این تفاهم نامه به عنوان الگویی در کشور مورد توجه قرار خواهد گرفت .

حوزه هنری کردستان حامی اصلی فرهنگ و هنر است

صلاح الدین ویسی رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان گفت : امروز حوزه هنری به عنوان حامی اصلی فرهنگ و هنر  قابل اتکاء در استان تبدیل شده که نقش بسیار ارزنده ای را در ارتقاء سطح هنر و فرهنگ کردستان بر عهده داشته است .

او افزود: همکاری حوزه هنری و دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان می تواند زمینه ارتقاء سطح هنر را در استان بیش از پیش فراهم کرده و آثار علمی و تخصصی متناسب با نیازهای جامعه هنر و فرهنگ را تولید و در اختیار علاقه مندان قرار دهد .

رئیس دانشکاه هنر ومعماری با اشاره به فعالیت های این دانشکده گفت : دانشکده هنر و معماری هم اکنون در ۴ گروه شهرسازی ، معماری ، موسیقی و اخیرأ رشته صنایع دستی  فعالیت دارد و به زودی رشته گرافیک نیز به رشته های هنری این دانشکده اضافه می شود.

شناسه خبر : 23286

این خبر رو هم ببینید

انتخابات ١۴٠٠ آزمونی برای تولد دوباره شوراها/عبدالسلام معروفی

دستگیری ها، انحلال ها و بازداشت ها و از طرف دیگر مشکلات اقتصادی و اجتماعی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =