امکان توافق تا پایان ژوئن وجود دارد

وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد: اگر همه طرف های مذاکرات هسته ای ایران به چارچوب سیاسی اعلام شده در لوزان پایبند باشند می توان تا پایان ژوئن کار را تمام کرد

زمان انتشار خبر: شنبه ۶ تیر ۱۳۹۴ – ۱۰:۰۰
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در گفتگو با رایان چیلکوت مجری شبکه تلویزیونی بلومبرگ درباره مذاکرات هسته ای ایران گفت: اگر همه شرکت کنندگان در مذاکرات از جمله شش کشور و نیز ایرانی ها به چارچوب سیاسی پایبند باشند که چند ماه پیش مورد توافق قرار گرفته بود، در این صورت می توان در داخل جدول زمانی اعلام شده یعنی تا پایان ژوئن این کار را کرد.
 
لاوروف در ادامه افزود: اگر افراد در دقیقه  نود تلاش کنند که اندکی بیش از چارچوب سیاسی دستاورد داشته باشند، آنگاه شاید در این صورت ممکن نباشد که تا پایان ژوئن کار را تمام کرد.
 
وی تاکید کرد: اگر همه به توافقنامه پایبند باشند یعنی به چارچوب سیاسی لوزان پایبند باشند آنگاه کاملا ممکن است که تا پایان ژوئن کار را تمام کرد.
 
وزیر امور خارجه روسیه همچنین درباره موضوع تغییر رژیم در سوریه گفت: این آمریکا نیست که درباره  سرنوشت سوریه و باقی ماندن یا رفتن بشار اسد تصمیم بگیرد. وی افزود: ما معتقدیم که فقط راه حل سیاسی برای  سوریه ممکن و شدنی است. ما معتقدیم که بیانیه ی ژنو که سه سال پیش صادر شده بود مبنا است.

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *