خانه / سیاسی / امیدواریم دولت تدبیر و امید در بیستمین سفر استانی خود ۲۰ بگیرد

امیدواریم دولت تدبیر و امید در بیستمین سفر استانی خود ۲۰ بگیرد

خبرگزاری شبستان: رییس دفتر رییس جمهوری عنوان کرد: امیدواریم دولت تدبیر و امید در ۲۰ امین سفر استانی خود نمره ۲۰ تلاش در راستای خلق افق های روشن در توسعه کشور به ویژه در استان هایی هم چون کردستان را کسب کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سنندج، محمد نهاوندیان، رییس دفتر رییس جمهوری شامگاه یکشنبه (۴ مرداد) در جلسه توسعه و سرمایه گذاری کردستان که در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج تشکیل شد، گفت: در ۱۹ سفر پیشین کاروان دولت تدبیر و امید به استان های مختلف کشور بحث ما امید به رفع تحریم و آماده کردن خود برای فضای بعد از توافق و رفع تحریم ها بود.
وی اظهارداشت: اکنون دیوار تحریم ها شکسته و باید برای جهش پس از تحریم و آفریدن و خلق فصل جدید شکوفایی تلاش و اقدام کنیم.
وی خاطرنشان کرد: با حفظ حق برخوداری از پیشرفت در تمامی زمینه های به ویژه دانش هسته ای توانستیم غل و زنجیر تحریم های ظالمانه را از دست و پای خود باز کنیم و در مسیر توسعه همه جانبه گام برداریم.
رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه امروز رسالت سنگینی برعهده فعالان اقتصادی است، ادامه داد: اگر تا به امروز در میدان دیپلماسی مردان مصمم و دانشمندان این ملت تلاش می کردند اکنون نوبت مردان اقتصادی است که سرمایه های فراوان کشور را به منصه ظهور و بروزو خلاقیت برسانند.
نهاوندیان افزود: تجمیع عوامل اعم از منابع و سرمایه های انسانی و طبیعی را با ابتکار و خلاقیت اگر مدیریت کنیم شاهد شکل گیری سرمایه گذاری در کردستان خواهیم بود.
وی عنوان کرد: تحریم ها مانع سر راه سرمایه گذاری بود و رفع آن جایگزین تدبیر و تلاش مسئولان نمی شود.
وی بر شناسایی مزیت های رقابتی کردستان تاکید کرد و گفت: بی شک اقتصاد پس از تحریم در ایران اقتصاد رقابتی است و شعار تعامل را که ما را در رهاورد دیپلماتیک برنده کرد باید در عرصه اقتصادی هم بکار ببریم.
رییس دفتر رییس جمهوری کنارگذاشتن انحصار طلبی را لازمه موفقیت کشور ذکر کرد و اظهارداشت: رویکرد تعامل را باید ایجاد کنیم و تلاش نماییم در مسابقه کیفیت پیروز رقابت باشیم.
نهاوندیان بیان داشت: مزیت رقابتی کردستان در صورتیکه نیروی انسانی باشد باید روی اقتصاد دانش بنیان بیشتر سرمایه گذاری شود.
وی یادآورشد: یکی از تصمیمات موثر دولت تدبیر و امید از آغاز بکار فعالیت خود تاکنون تقویت صندوق شکوفایی و نوآوری بوده و این صندوق از شرکت های دانش بنیان حمایت می کند.

شناسه خبر : 15403

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =