خانه / اقتصادی / امیدواریم کلنگ احداث دانشگاه صنعتی کردستان بر زمین زده شود

امیدواریم کلنگ احداث دانشگاه صنعتی کردستان بر زمین زده شود

سنندج- نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم کلنگ احداث دانشگاه صنعتی کردستان در سفر رییس جمهور به این استان بر زمین زده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد بیاتیان شامگاه دوشنبه در سومین جلسه شورای اداری کردستان که با حضور معاون اول رییس جمهور در سنندج تشکیل شد، سخنان خود را با گلایه از تاخیر سفر رییس جمهور به استان آغاز کرد و گفت: در انتخابات ریاست جمهوری بیش از ۷۰ درصد مردم کردستان به دکتر روحانی رای دادند بنابراین انتظار هم داشتند که رییس جمهور در آغاز سفرهای استانی خود کردستان را انتخاب می کردند.
وی با اشاره به اینکه ۱۵ مرداد امسال دومین سال از عمر دولت یازدهم به پایان می رسد، عنوان کرد: بعد از طی دو سال مردم این استان همچنان چشم انتظار سفر رییس جمهور هستند.
وی از اینکه تاکنون معاون اول رییس جمهور جلسه ای با نمایندگان مردم استان کردستان در مجلس شورای اسلامی تشکیل ندادند هم گلایه کرد و اظهارداشت: امیدواریم در مدت باقی مانده شاهد ارتباط بیشتر مسئولان و مدیران ارشد دولت تدبیر و امید با نمایندگان ملت در مجلس باشیم.
نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: معادن زیادی در کردستان به ویژه شهرستان های سقز، قروه و بیجار وجود دارد که تعدادی از آنها به بهره برداری رسیدند.
بیاتیان با اشاره به اینکه نام و عنوان معدن بجای اینکه منجر به شادی و نشاط در مردم  استان شود بیشتر سبب ناراحتی آنها می شود، بیان کرد: متاسفانه معادن موجود در استان سبب توسعه و  رونق در این منطقه نشده است.
وی افزود: جاده های روستایی که با اعتبارات قطره چکانی احداث و بهسازی شدند توسط خودروهای مورد استفاده در معادن تخریب شدند و علاوه بر این هم موجب نابودی قنات و به تاراج رفتن بخش کشاورزی منطقه هم شده است.
وی با بیان اینکه آب سد تالوار بیجار حاصل آب های سطحی استان است، عنوان کرد: آب کشاورزی زنجان از این سد تامین می شود و منطقه ما هیچ بهره ای از آن نمی برد.
نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: وقتی که مدیریت سد تالوار در زنجان است این مطلب به مردم بیجار القا می شود که هیچ مسئولی توجهی به آنها ندارد و همین مسئله نیز زمینه ساز مهاجرت از این شهرستان شده است.
بیاتیان ادامه داد: طی یک دهه اخیر جمعیت شهرستان بیجار کاهش چشمگیری داشته است و مردم این منطقه در کلان شهرهای کشور حاشیه نشین شدند.
وی یکی از مشکلات موجود در بیجار را مربوط به تعمیر وتوسعه شبکه فاضلاب  ذکر کرد و گفت: در شهر بیجار با ۵۰ هزار نفر جمعیت، بودجه ای برای گسترش شبکه آب و فاضلاب  وجود ندارد.
وی عنوان کرد: انتظار داریم در این سفر معاون اول رییس جمهور وعده احداث دانشگاه صنعتی کردستان داده شود و کلنگ زنی آن را در سفر رییس جمهور شاهد باشیم.
نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کردستان سرزمین آرزوهای بزرگ است، اظهارداشت: امیدواریم توسعه  این استان با دستان سردمداران سازندگی در دولت تدبیر و امید محقق شود و مردم این منطقه طعم خوش خدمت را در این دولت بچشند.

شناسه خبر : 1559

این خبر رو هم ببینید

در هلال احمر کردستان چه می گذرد؟

در روزهای اخیر شاهد انتشار اخباری در برخی رسانه ها و همچنین فضای مجازی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =