خانه / سیاسی / انبارلویی: هیأت مذاکره‌کننده‌ ایرانی باید موقتاً گفت‌وگوها را ترک کند تا آنها مؤدب به آداب دیپلماتیک شوند  

انبارلویی: هیأت مذاکره‌کننده‌ ایرانی باید موقتاً گفت‌وگوها را ترک کند تا آنها مؤدب به آداب دیپلماتیک شوند  

مسئول سیاسی حزب مؤتلفه نرمش دولت در برابر اروپا را موجب صدور قطعنامه ضدایرانی دانست و گفت: لحن گفت‌وگو در دور جدید مذاکرات متفاوت شود و اگر غرب بخواهد به لحن قطعنامه‌اش در مذاکرات ادامه دهد، هیأت ایرانی باید موقتاً گفت‌وگوها را ترک کند تا آنها مؤدب به آداب دیپلماتیک شوند.
 

 محمدکاظم انبارلویی مسئول سیاسی حزب مؤتلفه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، درباره قطعنامه ضد ایرانی اتحادیه اروپا اظهار داشت: این قطعنامه که با یک ادبیات اهانت‌آمیز نسبت به ملت قهرمان ایران تصویب شد، واکنش‌های زیادی را از سوی مردم و گروه‌های مختلف برانگیخت.
انبارلویی با بیان اینکه ادبیات قطعنامه اتحادیه اروپا متعلق به قرن ۱۸ است، افزود: اروپایی‌ها در این حال و هوا هستند که گویا ایران مستعمره آنهاست از این رو مجلس امروز در واکنش به این قطعنامه موضع‌گیری خواهد کرد و دولت نیز باید همپای نخبگان و احزاب در واکنش به این امر، موضع صریح اتخاذ کند.
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به موضع‌گیری شفاف ائمه جمعه و تظاهرات اعتراض‌آمیز نمازگزاران در خصوص قطعنامه ضد ایرانی اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات مطرح در این زمینه این است که قطعنامه اخیر اروپا نتیجه انفعال دولت در برابر گستاخی غرب است که بر همین اساس دولت باید درباره مواضع این‌چنینی صریح‌تر موضع‌گیری کند.
وی با یادآوری این نکته که ما تاکنون شاهد رویکرد این‌چنینی از دولت نبوده‌ایم و نرمش دولت در برابر غرب را در صدور قطعنامه مقصر می‌دانیم، اظهار داشت: کمترین موضع‌گیری اعتراضی دولت در این زمینه این است که با توجه به ضیافت شام خانم اشتون با آقای ظریف، وزیر خارجه باید به عنوان اعتراض ضیافت شام را تعطیل کند.
انبارلویی در پایان تاکید کرد:‌ همچنین باید لحن گفت‌وگو در دور جدید مذاکرات متفاوت شود و اگر غرب بخواهد به لحن قطعنامه‌اش در مذاکرات ادامه دهد، هیأت ایرانی باید موقتاً گفت‌وگوها را ترک کند تا آنها مودب به آداب دیپلماتیک شوند.
 

شناسه خبر : 19421

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + بیست =