خانه / فرهنگی / انتقاد امام جمعه پاوه از عملکرد دولتهای مختلف بعد از جنگ در اورامانات

انتقاد امام جمعه پاوه از عملکرد دولتهای مختلف بعد از جنگ در اورامانات

ماموستا قادری با گذری بر تاریخچه دولتهای پس ازجنگ، از مرتفع نشدن بسیاری از مشکلات منطقه گلایه کرد و گفت: بعد از جنگ دولتهای مختلفی بر سر کار آمده اند اما کماکان مشکلات عمده شهرستان ما که عبارتند از آب آشامیدنی، بیمارستان، راه های ارتباطی و مسئله مرز شوشمی، لاینحل مانده اند

به گزارش کردپرس؛ ماموستا ملا قادر قادری در سخنانی در نماز جمعه این هفته شهرستان پاوه با اشاره به اوضاع کشورمان در قیاس با سایر کشورهای همجوار گفت: امنیت، عزت ملت و سیاست حکومت و دولت ما بخصوص در مذاکرات هسته ای قابل تحسین و تقدیر است و برای حفظ این عزت و اقتدار، ملت ایران باید دولت را همراهی کنند.
وی، سپس با بیان اینکه وظیفه علماء دین و خطبای جمعه، در کنار بصیرت دادن، تذکر و ارشاد مردم، دعوت به همراهی و تشویق مسئولان برای خدمت بیشتر است، گفت: امروز میخواهم ضمن گذری بر تاریخچه دولتهای پس از جنگ، نکاتی را از باب یادآوری و تذکر بیان نمایم.
امام جمعه پاوه به عنوان مقدمه، به مقاومت مردم اورامانات در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: شهرستان پاوه هشت سال در تیر رس دشمن بود و هنوز هم آثار تخریبی این جنگ در دیار ما مشهود است.
ماموستا قادری افزود: در جنگ تحمیلی، خانواده معظم شهداء در شهرهای مرکزی فقط فرزندان عزیزشان را از دست دادند؛ اما مردم ما در کنار از دست دادن عزیزانشان خانه ها و باغ هایشان را نیز از دست دادند.
 آثار کار و خدمات به نسبت زحمات مردم، چندان مشهود نیست
وی افزود: توقع این بود در مقابل آنهمه رشادت و مقاومت، خدماتی ویژه را از سوی دولتمردان شاهد باشیم. اما واقعیت اینست که آثار کار و خدمات به نسبت زحمات مردم، چندان مشهود نیست.
خطیب جمعه پاوه آنگاه با گذری بر تاریخچه دولتهای پس از جنگ گفت: از سال ۶۸ تا ۷۶ جناب آقای هاشمی رفسنجانی دولت را عهده دار بود، در این دوران علی رغم اینکه شعار دولت سازندگی بود؛ توجه خاصی به منطقه ما نشد.
وی افزود : سال ۷۶ جناب آقای خاتمی رئیس جمهور شد، دولتش دولت اصلاحات لقب گرفت و شعارشان زنده باد مخالف من بود، اما در لوای این شعار تمامی مخالفان دولت اصلاحات را حذف و عمر هشت ساله این دولت با همین سیاست به پایان رسید.
ماموستا قادری ادامه داد: سال ۸۴ جناب آقای احمدی نژاد سکاندار دولت مهرورزی شد و شعار دولتش را خدمت بی منت عنوان کرد، در این دوره هم اگر چه زحمات زیادی کشیده شد اما نبود برنامه و کار کارشناسی موجب گردید خدمات این دولت هم مورد توجه قرار نگرفت.
وی از پرداخت یارانه ها بعنوان یکی از کارهای دولت دکتر احمدی نژاد یاد کرد و افزود: براساس همان سیاست دولت دکتر احمدی نژاد، ماهیانه ۳۵۰۰میلیارد تومان پول به حساب مردم ایران واریز می شود، اما هیچکس حاضر نیست از دولت آقای احمدی نژاد تشکر کند.
امام جمعه پاوه افزود : از سال ۹۲ هم که دولت تدبیر و امید جناب آقای دکتر روحانی شروع به کار کرده است در حالیکه از انتخابات ۲۰ ماه و از شروع به کار این دولت هم ۱۵ ماه میگذرد، کماکان مشکلات عمده شهرستان ما که عبارتند از آب آشامیدنی، بیمارستان، راه های ارتباطی و مسئله مرز شوشمی، لاینحل مانده اند.
خطیب جمعه پاوه افزود: شکی نداریم که نیت مسئولان از جمله جناب آقای استاندار، آقای فرماندار و سایرین، خدمت است اما نمیدانیم با این وجود چرا شاهد تحولاتی نیستیم؟ آیا مشکل، نبود بودجه است و یا بودجه لازم را داریم اما زمینه کار فراهم نمی باشد. در هر حال باید پاسخگوی مردم باشیم.
وی افزود: منکر خدمات دولتهای مختلف نیستیم و معتقدیم کارهای خوبی هم انجام شده، اما با توجه به موقعیت خاص منطقه ما و خدمات و رشادتهایی که در این دیار در حفاظت از مرز انجام شده؛ توقع اینست که خدمات بیشتری ارائه شود.
ماموستا قادری با تأکید بر اینکه این مردم شایسته بهترین خدمات هستند گفت: بر همه کسانیکه در این مملکت صاحب امضاء هستیم لازم است تا بکوشیم مردم را برای حفظ نظام، حفظ و از نظام هم برای عزت مردم پاسداری نمائیم.
امام جمعه پاوه در بخش نخست خطبه های نماز، دو موضوع عقیدتی و اخلاقی را زیر عنوان «حیات معنوی و امیدواری به رحمت پروردگار» مورد بحث قرار داد.
 
 
کد مطلب: ۷۳۳۱۱  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۸/۲۵  |  ساعت: ۹ : ۳۶

شناسه خبر : 4699

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 17 =