انتقاد علمای اهل سنت از سکوت مجامع بین المللی در کشتار مردم فلسطین

علمای اهل سنت آذربایجان غربی ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، از سکوت مجامع بین المللی در برابر قتل عام مردم فلسطین انتقاد کردند

امام جمعه اهل سنت ارومیه روز دوشنبه اظهار کرد: غزه برای اسرائیل غاصب محلی آشناست جایی که بارها شکست خورده است که نمونه عینی آن جنگ 33 روزه و سایر جنگ هایی بود که رژیم صهیونیستی را محکوم به شکست کرد.
ملا عبدالقادر بیضاوی ادامه داد: آنچه اسرائیل غاصب در غزه انجام می دهد گروهک تروریستی داعش در عراق مرتکب می شود گویی رژیم صهیونیستی و داعش هر دو یک هدف را دنبال می کنند.
وی افزود: سکوت مجامع بین المللی در برابر جنایات غزه نشانه حمایت مدعیان دروغین حقوق بشر از نسل کشی انسانهای بی گناه است.
امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: 66 سال قبل اسرائیل غاصب مردم مظلوم فلسطین را قربانی اهداف شوم خود کرد و آنها را از خانه خود بیرون راند تا فلسطین را سرزمین خود کند اما استقامت ملت فلسطین، رژیم صهیونیستی را تا کنون ناکام گذاشته است.
ملا بیضاوی از تمامی مسلمانان خواست برای نجات مردم غزه از هیچ تلاشی دریغ نکنند چرا که سکوت جهان اسلام در برابر جنایت غزه، رژیم صهیونیستی را به انجام جنایات بیشتر تشویق می کند.
** رفتار رژیم صهیونیستی نشانه بارز وحشگیری است
امام جمعه اهل سنت پیرانشهر نیز با وقیحانه خواندن قتل عام زنان و کودکان غزه گفت: رفتاری که رژیم صهیونیستی با مردم غزه می کند نشانه بارز وحشیگری و عقب ماندگی اسرائیل غاصب است.
ماموستا مصطفی محمودی افزود: اسرائیلی ها با جمع شدن بر روی تپه ای و در حالی که به صندلی تکیه داده اند شاهد قتل عام وحشیانه زنان و کودکان شده و بر این جنایات صدها بار دست زده و شادی می کنند.
وی اضافه کرد: حامی بزرگ اسرائیل غاصب، آمریکا و انگلیس هستند و رژیم صهیونیستی در سایه حمایت های استکبار جهانی این چنین بی دغدغه به جنایات ضد انسانی دست می زند.
ماموستا محمودی یادآور شد: علیرغم برخورداری اسرائیل غاصب از پیشرفته ترین تجهیزات اما هرگاه گلوله ای از سمت فلسطینیان به سوی آنان شلیک می شود ترس وجودشان را فرا می گیرد.
وی افزود: گروهک تروریستی داعش و رژیم صهیونیستی هر دو مکمل یکدیگرند، داعش با تفرقه افکنی، زیر سوال بردن مقدسات و نسل کشی و رژیم صهیونیستی با قتل عام وحشیانه زنان و کودکان بزرگترین و وحشیانه ترین جنایات ضد بشری را مرتکب می شوند.
امام جمعه پیرانشهر با بیان اینکه تاکنون در غزه صدها نفر شهید و زخمی شده اند افزود: سازمان های بین المللی و اتحادیه عرب هنوز کوچکترین اقدامی نکرده اند و این وضعیت غیر از حمایت آشکار از جلادان تاریخ مفهوم دیگری ندارد.
** کشورهای مسلمان در حمایت از غزه ضعیف عمل کرده اند
امام جمعه اهل سنت نقده نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: جنایات گروهک تروریستی داعش در عراق و مسابقات جام جهانی فوتبال هر دو فرصتی بود تا رژیم صهیونیستی برای اغفال مردم و دور نگه داشتن از واقعیات دست به چنین جنایاتی بزند.
ماموستا ابراهیم سرخابی گفت: هیچیک از کشورهای عربی حتی به صورت ساده و لفظی هم جنایت وحشیانه رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم نکرده اند.
وی اظهار کرد: کشورهای به اصطلاح مسلمان در پشتیبانی از مردم غزه بسیار ضعیف عمل کرده اند.
ماموستا سرخابی با انتقاد از سکوت مجامع بین المللی افزود: مدعیان حقوق بشر آیا شاهد به قتل رسیدن زنان و کودکان نیستند؟ آیا ساکنان غزه، بشر، محسوب نمی شوند؟ و یا بشر مورد نظر آمریکا و انگلیس و مدعیان حقوق بشر جور دیگری است.
وی افزود: اعمال وقیحانه اسرائیل غاصب مورد نفرت تمام مسلمانان قرار گرفته و می توان گفت مرگ رژیم صهیونیستی نزدیک است.
رژیم صهیونستی با حملات زمینی و هوایی باریکه غزه را مدتی است دوباره نشانه گرفته و اقدام به قتل عام مسلمانان در این منطقه می کنند.
این جنایات رژیم صهیونیستی که با سکوت مجامع بین المللی و با حمایت استکبار جهانی انجام می شود تازگی ندارند بلکه سالهاست فلسطین این شکنجه ها را تحمل می کند.
کشتار مردم فلسطین توسط تسلیحات رژیم صهیونیستی از روزهای پیش آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
 
کد مطلب: 66353  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۴/۲۳  |  ساعت: ۱۱ : ۱۲

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *