خانه / سیاسی / انتقاد نماینده مریوان از عملکرد رئیس جمهور در کردستان  

انتقاد نماینده مریوان از عملکرد رئیس جمهور در کردستان  

نماینده مردم مریوان در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهور از عملکرد وی در استان کردستان انتقاد کرد.
 

 
امید کریمیان در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، ۱۲ اسفند ماه) در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس جمهور گفت: دو سال از آغاز به کار دولت شما می گذرد در بیانیه شماره ۳ اقوام و مذاهبتان در ایام سفر انتخاباتی به کردستان در ورزشگاه آزادی سنندج بیان کردید برای کردستان کارگروه ویژه ای برای افزایش اعتبارات این استان تشکیل خواهید داد.
نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اما اکنون دو سال از لایحه پیشنهادی شما به مجلس گذشته و نه تنها رنگ و بویی از این کارگروه ندیدیم بلکه بودجه نیز افزایش نیافت.
وی ادامه داد: همچنین گفتید حقوق شهروندی را تدوین می کنید که همه اینها پیشکش، تنها مقدمات اجرای مصوبات استانی را فراهم کنید چنانچه شما سفر اول هم نیامده بودید و مصوبات سفرها به اجرا درنیامد.
کریمیان در ادامه خطاب به رئیس دولت یازدهم که گفته بود طبق اصول ۳، ۱۵، ۱۶ و ۲۲ قانون اساسی همه برابرند، یادآور شد: نتیجه عملی آن را تا کنون ندیده ایم حداقل به کلیه وزارتخانه ها و سازمان های دولتی دستور دهید برای اجرای بخشنامه ابلاغی معاون توسعه مدیریت سرمایه انسانی رئیس جمهور سابق مبنی بر پرداخت فوق العاده نوار مرزی به شاغلین شهرستان های مرزی و محروم اقدام کنند که قطعا اگر این فوق العاده در خصوص شهرستان های غیرمحروم بود اجرا شده بود که اکنون شاهد نوعی تبعیض هستیم.
این عضو کمیسیون عمران مجلس نهم در ادامه تذکر شفاهی خود خطاب به وزرای کشور و دفاع گفت: با اینکه هر سال وعده جشن پاکسازی مین در منطقه را می دهید باز هم رویای مرزنشینان زندگی بدون مین شده است؛ حال که پاکسازی نمی کنید لاقل انصاف داشته باشید حق مصدومان و خانواده های آنها را پایمال نکنید.
نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه قانون برقرار حقوق وظیفه یا مستمری بازماندگان کسانی که در اثر برخورد با مین یا مواد منفجره مصدوم یا فوت می شوند در سال ۸۹ اصلاح شد، خاطرنشان کرد: در قانون جدید یک تبصره از قانون قبلی حذف شد که به صراحت گفته است می توان پرونده های افرادی که حق و حقوقشان ضایع شده مجددا بررسی کنند ولی متأسفانه نه تنها پرونده ها بررسی نمی شود بلکه بر اساس قانون سال ۷۲ به پرونده ها رسیدگی شده و همچنان حق و حقوق مصدومان و متوفیان ضایع می شود و از مزایای جانبازی و خانواده شهید برخوردار نمی شوند./

شناسه خبر : 16289

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 1 =