انتقاد نماینده پیرانشهر و سردشت از سخنان وزیر آموزش و پرورش

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بر اثر کم توجهی مسئولان یک فاجعه دیگر نظیر مدرسه شین‌آباد رخ دهد، سیستم آموزشی ما به خصوص دولت زیر سوال می رود

به دنبال سخنان “علی اصغر فانی”وزیر آموزش و پرورش که گفته بود، هیچ بودجه‌ای برای نوسازی وسایل گرمایشی مدارس در نظر نگرفته‌ایم، “رسول خضری” دیروز دوشنبه (5مهرماه) در گفت وگو با خبرنگار کردپرس ضمن ابراز تاسف از این سخنان گفت: مسئولین هر مجموعه‌ای متولی تامین سلامت و امنیت عوامل آن مجموعه نیز است.
وی افزود: آموزش و پرورش برای نوسازی دستگاه‌های گرمایشی مدارس باید اقدام کند و اگر یک فاجعه دیگر نظیر مدرسه شین‌آباد رخ دهد، سیستم آموزشی ما زیر سوال رفته و برای مجموعه آموزش و پرورش به خصوص دولت بسیار زشت می شود.
این عضو کمیته پیگیری امور دانش آموزان حادثه شین آبادی تاکید کرد: وزیر آموزش و پرورش باید در زمان تنظیم بودجه‌ تلاش می‌کرد تا برای این موضوع هزینه‌ای را در نظر گرفته شود و دولت نباید در این موضوع کوتاه بیاید و کوتاهی کند، زیرا حداکثر 1۵۰هزار کلاس درس وجود دارد که با بخاری غیراستاندارد گرم می‌شوند و اگر هر کلاس ۲۵دانش‌آموز داشته باشد، آمار بسیار بالایی در معرض خطر هستند.
خضری در ادامه به آخرین وضیعت دانش آموزان حادثه شین آباد پرداخت و گفت: دانش‌آموزان دختر شین‌آبادی به دلیل مونث بودن تنها ۵۰درصد بیمه به آن‌ها تعلق می‌گیرد و قرار شد دولت با استفاده از صندوق حمایتی خود مابه‌التفاوت دیه دختران را به صورت کامل پرداخت کند و تلاش ما برای پیگیری مستمری مادام‌العمر و همچنین تامین آتیه این عزیزان ادامه دارد. 
 
 
کد مطلب: 72353  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۸/۶  |  ساعت: ۷ : ۲۶

این خبر رو هم ببینید

سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در سانحه بالگرد به شهادت رسید.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *