خانه / سیاسی / انتقاد وزیر خارجه ایران از سیاست یک بام و دوهوای مقابله با داعش

انتقاد وزیر خارجه ایران از سیاست یک بام و دوهوای مقابله با داعش

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان این که ایران خواستار ثبات منطقه است، گفت: نمی توان در عراق با داعش مقابله و در سوریه این گروه تروریستی را تقویت کرد

یان الیاسون قائم مقام دبیرکل سازمان ملل متحد که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است ، با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور مان دیدار و گفت وگو کرد.
 
در این ملاقات که جزئیات آن را خبرگزاری رسمی دولت ایرنا منتشر کرد طرفین پیرامون مسائل منطقه ای و بین المللی رایزنی کردند.
 
محمد جواد ظریف در این دیدار با تاکید براین که جمهوری اسلامی ایران خواستار ثبات و آرامش در منطقه است،تصریح کرد: بر همین اساس ایران بطور اصولی با تروریسم و افراطی گری مخالف بوده است.
 
وزیر امور خارجه کشورمان بر همکاری و مشارکت همه کشورها بویژه در منطقه خلیج فارس برای مبارزه با تروریسم و افراطی گری تاکید کرد و خواستار جدیت سازمان ملل و کشورهای غربی در این رابطه شد.
 
ظریف ضرورت اتخاذ یک رویه واحد در مقابله با تروریسم وافراطی گری را خاطر نشان ساخت و افزود : نمی توان در عراق ادعای مبارزه با داعش را داشت و در سوریه داعش را تقویت کرد.
 
وزیر امور خارجه کشورمان با حمایت از توافق اخیر در یمن افزود : همه باید در جهت تقویت این توافقنامه و نه تضعیف ان عمل کنند.
 
« یان الیاسون » قائم مقام دبیرکل سازمان ملل متحد نیز در این دیدار ،با ابراز تاسف از ادامه در گیری ها در عراق و سوریه اضافه کرد:در پرتو همکاری بین کشورهای منطقه، مشکلات حل خواهد شد .
 
قائم مقام دبیرکل سازمان ملل همچنین بر لزوم افزایش گفت وگو وتعامل بین کشور های منطقه وبویژه ایران وعربستان سعودی تاکید کرد.
 
یان الیاسون با اشاره به جدی بودن تهدید داعش افزود :همه در داخل و خارج از منطقه به داعش به عنوان یک مشکل نگاه می کنند.
 
قائم مقام دبیرکل سازمان ملل نقش جمهوری اسلامی ایران در حل و فصل مسائل منطقه ای را برجسته خواند و بر تداوم رایزنی بین سازمان ملل و جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.
 
کد مطلب: ۷۲۴۸۷  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۸/۸  |  ساعت: ۷ : ۴۶

شناسه خبر : 17251

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + پنج =