خانه / اجتماعی / انجام پژوهش در زمینه آسیب های اجتماعی در مدارس کردستان

انجام پژوهش در زمینه آسیب های اجتماعی در مدارس کردستان

سنندج- انجام طرح پژوهشی در زمینه آسیب های اجتماعی در مدارس کردستان امروز در نشست کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش استان مصوب شد.

نماینده ولی فقیه در کردستان صبح امروز سه شنبه در نشست کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش استان در سنندج گفت: همراهی آموزش و پرورش در مقابل تهدیدها و آسیب های اجتماعی رسالت همه ما است.
آیت الله سید محمدحسینی شاهرودی عنوان کرد: از آنجا که امروز هجمه های فرهنگی و آسیب های اجتماعی فراوانی نسل جوان و نوجوان ما را تهدید می کند، رسالت آموزش و پرورش نسبت به گذشته سنگین تر و سخت تر شده است.
وی اظهارداشت: برنامه ها و سیاست هایی که در این کمیته تصمیم گیری می شود باید در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی در مدارس و سالم سازی و مقام سازی جوانان موثر و نتیجه بخش باشد.
نماینده ولی فقیه در کردستان  ادامه داد: با توجه به حجم آسیب های اجتماعی و فرهنگی باید علاوه بر بحث کمیت، کیفیت و تاثیرگذاری برنامه های اجرایی مورد توجه قرار گیرد.
آیت الله حسینی شاهرودی هزینه برای آموزش و پرورش و تربیت دینی دانش آموزان را نوعی سرمایه گذاری و آینده نگری خواند و بیان کرد: گفتمان های دینی باید به گونه ای برگزار شود که پاسخگوی شبهات و سوالات دانش آموزان باشد و برای دستیابی به این هدف باید از مبلغین و اساتید آگاه و آشنا به مسائل دانش آموزان استفاده شود.
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان هم در این نشست گفت: امروز آموزش و پرورش نیازمند کمک و همراهی دستگاه های فرهنگی است و کمیته همکاری ها، ظرفیت و فرصتی مغتنم برای بهره مندی از این همکاری و همراهی در مسیر تربیت دینی، فرهنگی و اجتماعی دانش آموزان است.
محمد قربانی از همکاری صمیمانه همه اعضای کمیته در اجرای برنامه ها و سیاست های حوزه تربیتی و فرهنگی تقدیر و تشکر کرد.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان و دبیر کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش هم در این نشست گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص جذب و آموزش ائمه جماعت روحانی مدارس، اجرای گفتمان های دینی، استقرار روحانی در مدارس خاص، طرح امین و برگزاری گفتمان های مناسبتی به ویژه گفتمان عاشورایی ارائه کرد.
گفتنی است،در ادامه این نشست اعضای کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش به بحث و تبادل نظر پرداختند و در پایان مصوب ومقرر شد،با همکاری دستگاه های عضو دوره توانمند سازی طلاب شاغل در آموزش و پرورش، اجرای یک موضوع پژوهشی در زمینه آسیب های اجتماعی، اجرای طرح مبین ویژه آموزش مدیران مدارس برای توسعه و تعمیق فرهنگ اقامه نماز جماعت و نیز دوره آموزشی مربیان پرورشی انجام شود.
شناسهٔ خبر: ۳۸۶۷۲۷۵ – سه‌شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ – ۱۲:۴۶

شناسه خبر : 6493

این خبر رو هم ببینید

به یاد «محمد قاضی» پدر ترجمۀ نوین ایران/ ایساک یونانسیان

محمد قاضی از مترجمان برجستۀ معاصر است. او را به حق می توان پدر ترجمۀ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + چهار =