انجمن کنترل کیفیت با هدف افزایش کیفیت تولید تشکیل می‌شود  

مسئول آموزش اداره‌کل استاندارد استان کردستان با اشاره به راه‌اندازی انجمن کنترل کیفیت در شهرستان‌ها، هدف از تشکیل این انجمن‌ها را افزایش کیفیت تولیدات عنوان کرد.
 

 
       
نگین روشن در جلسه تشکیل انجمن کنترل کیفیت شهرستان کامیاران اظهار داشت: تعیین جایگاه مدیران کنترل کیفیت هم یکی از اصلی‌ترین هدف تشکیل این انجمن‌هاست.
مسئول آموزش اداره‌کل استاندارد استان کردستان گفت: هدف ما در واقع شفاف‌سازی وظایف و اختیارات مسئولان فنی و تعامل بیشتر آنها با ارگان‌های مرتبط و همچنین استفاده از دانش به روز مسئولان فنی و ایجاد ارتباط میان مدیران و مسئولان کنترل کیفی است.
به گفته وی، ساماندهی مشکلات مرتبط با بحث کیفیت تولیدات نیز از دیگر اهداف راه‌اندازی و تشکیل انجمن کنترل کیفیت در شهرستان‌هاست.
روشن، پیگیری نمونه محصولات تولیدی، پیگیری تمدید پروانه‌های کنترل کیفت و پروانه‌های استاندارد واحدها و پیگیری استمرار کیفیت واحدهایی که به تازگی پروانه دریافت کرده‌اند را از وظایف مدیران کنترل کیفیت برشمرد.
وی ادامه داد: واحدهایی که با تغییر در عملکرد خود محصول جدیدی تولید می‌کنند مدیران فنی موظف هستند قبل از تولید و عرضه محصول، نمونه‌گیری کرده و بعد از ارزیابی کیفیت اجازه تولید را به واحد مربوطه بدهند.
روشن همچنین گفت: تعیین و مشخص نمودن جایگاه مدیران فنی در واحدها از اصلی‌ترین هدف تشکیل انجمن‌های کنترل کیفیت است.
وی خاطرنشان کرد: اداره استاندارد با حمایت از سلیقه و خواست مصرف‌کننده در کنار حمایت از تولیدکننده، باید پله پله دیدگاه‌های مردم را نسبت به استاندارد روشن سازیم که استاندارد جز کیفیت محصولات تولیدی چیز دیگری نیست .
مسئول آموزش اداره‌کل استاندارد کردستان در پایان افزود: زمانی که انجمن تشکیل شد و شروع به فعالیت کرد، حقوق مدیران فنی را  افزایش می دهیم تا به نتیجه مطلوب دست یابیم.
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *