خانه / فرهنگی / انعقاد تفاهم‌نامه ریشه‌کنی بی‌سوادی در سقز  

انعقاد تفاهم‌نامه ریشه‌کنی بی‌سوادی در سقز  

 به منظور ریشه کنی کامل بیسوادی، برای نخستین بار تفاهم‌نامه سه جانبه‌ای بین مرکز بزرگ اسلامی، بخشداری ها و آموزش و پرورش شهرستان سقز و تفاهم نامه دوجانبه بین کمیته امداد امام خمینی (ره) و آموزش و پرورش منعقد شد.
 

 
 رئیس ستاد سواد آموزی شهرستان سقز در مراسم انعقاد این تفاهم‌نامه با تبریک سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان امام  راحل  با بیان اینکه سواد آموزی و کسب مدارج علمی بستر توسعه همه جانبه محسوب می‌شود اظهار کرد: تلاش بر این است تا در آینده نه چندان دور جشن باسوادی در روستاهای شهرستان سقز برگزار شود.
فرماندار سقز هم در این مراسم گفت: بر اساس  این تفاهم نامه، طرفین در شناسایی،جذب و آموزش مددجویان بیسواد و کم سواد در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال آموزش و پرورش را یاری می‌دهند.
وی افزود: استفاده و بهره‌گیری از توان طرفین برای ارتقای سواد و توانمندسازی مخاطبان و واگذاری بخشی از فعالیت‌های سواد آموزی به ادارات مشارکت کننده با آموزش و پرورش در امر ریشه کنی بیسوادی از دیگر مفاد این تفاهم نامه است‌.
حجت الاسلام شبیر مومنه رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز نیز با بیان اینکه فلسفه اصلی بعثت پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد (ص) تعلیم بوده است، این طرح و تفاهم نامه را امری مهم در راستای توسعه همه جانبه شهرستان سقز برشمرد.
مظفر رستمی مدیر آموزش و پرورش شهرستان سقز نیز با استقبال از انعقاد این تفاهم نامه و ارزش و اهمیت آن در امر باسواد نمودن روستائیان، اعلام کرد تاکنون در سطح شهرستان چنین تفاهم نامه ای منعقد نشده است.
بر اساس این تفاهم‌نامه روحانیان،دهیاران،بهورزان و سایر اقشار روستایی که مدرک تحصیلی دیپلم دارند می‌توانند به عنوان آموزش دهنده در این طرح مشارکت داشته باشند.
در نظر گرفتن مشوق برای آموزش دهنده و آموزش گیرنده از مواردی است که در این تفاهم نامه پیش بینی شده است.
 
 
 

شناسه خبر : 5243

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 17 =