خانه / اجتماعی / انهدام ۱۵ تن مواد غذایی فاسد مرجوعه از عراق در مریوان  

انهدام ۱۵ تن مواد غذایی فاسد مرجوعه از عراق در مریوان  

مسئول بخش بهداشت، شبکه بهداشت و درمان مریوان از انهدام ۱۵ تن مواد غذایی و بهداشتی فاسد مرجوعه از کشور عراق در این شهرستان خبر داد.
 

 
محمد پیرخضریان اظهار کرد‌: مواد غذایی غیرقابل مصرف که به قصد فروش و عرضه در بازار عراق به آن کشور فرستاده شده بود توسط نیروهای بهداشت اقلیم کردستان به ایران ارجاع داده شد که در نهایت با پی‌گیری‌های لازم از سوی مسئولان مربوطه این مواد انهدام و معدوم شد.
به گفته وی، مواد منهدم شده شامل آلوچه‌خشک، چیپس‌ چی‌مز و کاشی‌شویی بود که بیش از چهار ماه از تاریخ مصرف آنها گذشته است.
پیرخضریان خاطرنشان کرد: این محموله با حضور نمایندگان و بازرسان ادارات، نماینده دادستان، نماینده گمرک، شبکه بهداشت و سازمان تملیکی با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی کردستان منهدم و معدوم شد.
وی با اشاره به اینکه در این خصوص ۱۰ تن مواد شوینده، چندین کارتن چیپس تاریخ مصرف گذشته معدوم شده است افزود: موارد کشف شده ۱۵ تن بود که توسط واحد نظارت بر مواد غذایی، آرایشی، بهداشتی شبکه بهداشت و درمان مریوان ضبط و جمع‌آوری شده است.
وی تصریح کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون نزدیک به ۶٫۵ تن مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته غیرقابل مصرف انسانی در این شهرستان کشف و منهدم شده است.
 
 

شناسه خبر : 9641

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 3 =