خانه / فرهنگی / اهانتگر سابق به ساحت مقدس پیامبر(ص) دلیل اسلام آوردنش را شرح میدهد ارسال شده توسط دلدار از تربت جام

اهانتگر سابق به ساحت مقدس پیامبر(ص) دلیل اسلام آوردنش را شرح میدهد ارسال شده توسط دلدار از تربت جام

او یک کارگردان هلندی است نام او ارناود فان دورن و ۴۹ سال سن دارد، در یک اقدام ضد اسلامی خود فیلمی ساخت که در آن به ساحت مبارک رسول الله صلی الله علیه وسلم اهانت نمود

او یک کارگردان هلندی است نام او ارناود فان دورن و ۴۹ سال سن دارد، در یک اقدام ضد اسلامی خود فیلمی ساخت که در آن به ساحت مبارک رسول الله صلی الله علیه وسلم اهانت نمود .
 
او سپس به قرآن، کتاب هدایت مراجعه کرد همان کتابی که مسلمانان به آن پشت کرده اند نه الفاظ آن را می خوانند و نه معانی آن را درک می کنند، ارنادوی معاند اسلام و پیامبر اینجا از جمع کثیری از مسلمانان پیشی گرفت . و به آیه سوره ۳۶ تا ۴۰ سوره نساء برخورد یعنی از ابتدای آیه زیر :
 
وَ اعْبُدُوا اللَّهَ وَ لا تُشْرِکُوا بِهِ شَیْئاً وَ بِالْوالِدَیْنِ إِحْساناً وَ بِذِی الْقُرْبی‏ وَ الْیَتامی‏ وَ الْمَساکینِ وَ الْجارِ ذِی الْقُرْبی‏ وَ الْجارِ الْجُنُبِ وَ الصَّاحِبِ بِالْجَنْبِ وَ ابْنِ السَّبیلِ وَ ما مَلَکَتْ أَیْمانُکُمْ إِنَّ اللَّهَ لا یُحِبُّ مَنْ کانَ مُخْتالاً فَخُوراً ۳۶نساء
 
آیه که به اخلاق وانسانیت و به صلح و دوستی سفارش می کند، قلب متحجر او دگرگون گشته و مملو از اشتیاق و حب به پروردگار عالم می شود .
 
ترجمه آیه اول این است : خدا را عبادت کنید و هیچ چیز راشریک او قرار ندهید و به پدر و مادر احسان کنید ،همچنین به خویشاوندان و یتیمان و مسکینان و همسایه نزدیک و همسایه دور و رفیق همراه و در راه مانده و بردگانی که مملوک شمایند، همانا خدا افرادی را که متکبر و فخر فروش هستند دوست ندارد .
 
این فرمایشات گهبربار و زیبا در هیچ دینی جایگاهی ندارند !
 
“ارناود” می گوید:
 
لحظه به زبان آوردن شهادتین بزرگترین لحظه تأثیرگذار در زندگی اش بوده است به طوریکه در این زمان اشک از چشمانش سرازیر شده و گرمایی را احساس می کند که گویی دستی بر شانه ام است و به من می گوید من الان دیگر مسلمان شدم.
 
دورن در برنامه ای تحت عنوان “با قرآن هدایت یافتم” اشاره می کند که وی قبل از پیوستن به اسلام، به عنوان یکی از اعضای تندرو حزب آزادی معاند با اسلام، مردم را از اسلام برحذر می داشتیم و برای اجرایی کردن این امر، فیلم “فتنه” را ساختیم و آن را به اسم عربی نام گذاری نمودیم تا تأکید داشته باشد که عرب اهل فتنه هستند.
 
وی می افزاید عکس العمل ها نسبت به این فیلم بسیار بزرگ بود و به دنبال آن تعداد زیادی از افراد خشمگین، درد دیده و ناراحت را دیده و می گوید احساسی که به من دست داد این بود که اگر چه ـ از نظر ما ـ چیز غیر صحیحی نبود بسیاری از مردم را جریحه دار کردیم و امکان ندارد که ۱٫۲ میلیارد مسلمان اشتباه کنند.
 
پس از عکس العمل های جهانی و خشم و غضبی که علیه این فیلم ابراز شد، “دورن” رو به مسجد می آورد تا بیشتر از اسلام بداند و به همین منظور قرآنی ترجمه شده و کتاب سیره پیامبر صلی الله علیه وسلم را از مسجد می گیرد تا مطالعه نماید.
 
وی بازگو می کند که در ابتدا جهت ایراد گرفتن از اسلام، قرآن را می خواند اما پس از آن به مسجد باز می گردد تا آنچه که حقیقت این دین را بیشتر برایش روشن می سازد، درخواست نماید.
 
و پس از آنکه امام مسجد برخی کتب اسلامی را به وی می دهد تا مطالعه نماید، از آنجا می رود و بعد از سه ماه به میان نمازگزاران در مسجد بازمی گردد و در میان آنان اسلام خود را اعلام می دارد و شهادتین را بر زبان می آورد.
 
دورن تأکید می کند که قرآن، مرشد و راهنمای وی بوده و می افزاید دیدگاه هایی که از اسلام در میان مردم رواج یافته است، از سوی رسانه ها و افراد سیاسی به مردم القا می شود، اما با این وجود بر هر فردی لازم است که خود این دین را بیاموزد.
 
آنگاه که آیه هایی از قرآن کریم، چنان بر نهاد دشمنان الله تأثیر می گذارد که باعث دگرگونی کامل و بازگشت وی از عقاید و تعصبات باطل خود می شود و با تمام شوق و علاقه، دین پاک اسلام را در آغوش می گیرند، مسلمانان از یک سو باید به خاطر توفیق هدایت به این دین مبین شکرگزار الله متعال باشند و از سوی دیگر متأسف حال و وضعیت خود باشند چرا که بسیاری سالانه حتی یک بار نیز آیات الله متعال را مرور نمی کنند و بسیاری نیز که آن را مرور می کنند هیچ گونه تدبر و تعقلی در آن نمی کنند و عظمت و بزرگی آن را درک نمی نمایند .
 
منبع:پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

شناسه خبر : 4375

این خبر رو هم ببینید

روستاهای اورامان؛ نقوش اصیل ایرانی در دامان طبیعت / نصرت اله سپهر

“هر کدام از روستاهای توریستی و تاریخی هورامان آداب، رسوم و فرهنگ کهن، اصیل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 17 =