خانه / سیاسی / اهدای خون بهترین راه ترویج فرهنگ پهلوانی و قهرمانی است

اهدای خون بهترین راه ترویج فرهنگ پهلوانی و قهرمانی است

سنندج – مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان اهدای خون و مشارکت در این امر را بهترین فرصت در راستای ترویج فرهنگ پهلوانی و قهرمانی عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی انتقال خون کردستان، حامد جولایی در مراسم اهدای خون کارکنان اداره کل ورزش و جوانان و شماری از روسای هیات های ورزشی کردستانن، اهدای خون را مصداق بارز ایثارگری خواند و گفت: امروز ایثارگری می‌تواند به عنوان یک فرهنگ کمک کار اقدامات داوطلبانه در نظام‌های سلامت باشد و در این راستا موثر واقع شود.
وی ضمن تاکید بر پاسداشت انسان‌های بزرگ که هر یک حافظ جان انسان‌های بسیاری شده‌اند، گفت: خون زندگی بخش است و امروز تمام کوچه‌ها و خیابان‌های ایران به نام اهدا کنندگان واقعی خون یعنی شهدا نام‌گذاری شده است.
جولایی با اشاره به اینکه اهدای خون یک حرکت انسانی است، بیان کرد: نیاز به خون و فرآورده‌ های فاقد جایگزین آن یک ضرورت است و حفظ سلامتی به یک دغدغه اساسی برای تمام مردم دنیا تبدیل شده است.
وی جایگاه انتقال خون ایران را در میان سایر کشورهای جهان افتخارآمیز دانست و اظهار داشت: سازمان انتقال خون با ترویج فرهنگ کمک به انسان هایی که تنها راه نجاتشان دریافت خون است منش پهلوانی و مردانگی را گسترش می دهد  و به راستی که میتوان گفت هر اهداکننده خون یک قهرمان ملی است.
جولایی ایثارگران را بالاترین سرمایه‌های اجتماعی دانست و گفت: اهدا کنندگان ایثارگرانه خون خود را در اختیار بیماران قرار می‌دهند و مصداق این آیه شریفه قرآنی که «هر کس در نجات جان انسانی کوشش کند مانند این است که جان همه انسان‌ها را نجات داده است» هستند.
در پایان این دیدار صمیمانه جمعی از مسئولین اداره کل ورزش و جوانان استان و ورزشکاران پیشکسوت خون خود را به بیماران نیازمند هدیه کردند و لوح یادبود هفته ورزش و جوانان به مدیرکل انتقال خون استان اهدا شد.

شناسهٔ خبر: ۳۸۰۴۵۴۲ – دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ – ۱۲:۳۲

شناسه خبر : 12715

این خبر رو هم ببینید

وظیفه خطیر نمایندگان کردستانی در آستانه تشکیل دولت/محمد هادیفر

در چهار دهه گذشته هر چهارسال یک انتخابات ریاست جمهوری و هر هشت سال یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 7 =