خانه / فرهنگی / اهدای کتابخانه ماموستا امامزاده به دانشگاه آزاد سقز/ کسب مقام های اول سوم و دهم رباتیک توسط دانشجویان این دانشگاه

اهدای کتابخانه ماموستا امامزاده به دانشگاه آزاد سقز/ کسب مقام های اول سوم و دهم رباتیک توسط دانشجویان این دانشگاه

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز گفت: کتابخانه شخصی روانشاد ماموستا محمدامین امامزاده که شامل یکصد و پنجاه جلد کتاب نفیس با موضوعات علوم اسلامی، عربی و ادبیات است، از سوی خانواده ایشان به دانشگاه آزاد اسلامی اهدا شد.

به گزارش کُردنور؛ دکتر شهباز محسنی، ضمن تشکر از اقدام خانواده این عالم، اعلام کرد که این کتاب ها در کتابخانه دانشگاه به نام ماموستا محمدامین امامزاده نگهداری خواهد شد و مورد استفاده محققان و مراجعه کنندگان قرار خواهد گرفت.
شایان ذکر است که پیش از این دکتر حشمت کامرانی نیز، کتابخانه شخصی خود را که شامل چهارصد جلد کتاب نفیس است، به دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز، اهدا کرده بود.
ماموستا امامزاده از روحانیون خوشنام و پارسای سقزی بودند که در سال ۱۳۸۲ به رحمت ایزدی پیوستند.
شرکت تیم رباتیک سقز در سومین دوره مسابقات رباتیک خیام
رئیس دانشگاه آزاد سقز گفت: تیم رباتیک این دانشگاه با حمایت شهرداری و شورای شهر سقز متشکل از دو نفر از دانشجویان رشته برق (ناصر صفایی و آریا برزویی) و با سرپرستی حامد احمدی هیأت علمی و مدیر گروه برق با ربات آسیمو در لیگ جنگجوی سبک وزن مسابقات رباتیک خیام شرکت کرد.
محسنی افزود: این دوره از مسابقات در هفت لیگ جنگجوی سنگین وزن، جنگجوی سبک وزن، امدادگر واقعی، عمود پرواز، مین یاب، تعقیب خط و یژه و ربات های نمایشی برگزار گردید. لیگ جنگجوی سبک وزن با شرکت ۵۹ تیم از سراسر کشور برگزار شد، که در نهایت تیم رباتیک دانشگاه آزاد سقز، به عنوان تنها نماینده استان کردستان در این مسابقات، به مقام دهم دست یافت.
وی گفت: همچنین در مسابقه انتخاب ربات گلادیاتور که در روز پایانی مسابقات و با حضور همزمان کلیه ربات های سبک وزن سالم برگزار گردید، ربات واحد سقز به مقام چهارم دست یافت.
این مسابقات با میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور برگزار شد.

شناسه خبر : 4299

این خبر رو هم ببینید

سقز، شهر هزار صحنه/ ابراهیم محمدحسینی*

نام سقز، زبانزد عام و خاص است؛ این شهرت به دلایل مختلفی است که صاحب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =