خانه / سیاسی / اوجالان، مبارزه با داعش را ضروری می داند

اوجالان، مبارزه با داعش را ضروری می داند

رهبر زندانی پ.ک.ک بر این باور است که روزی فرا می رسد که داعشی ها علیه حامیانشان نیز عملیات انجام دهند

مهمت اوجالان برادر رهبر زندانی پ.ک.ک دیروز در جزیره ی ایمرالی با عبدالله اوجالان دیدار کرد.
مهمت اوجالان پس از  بازگشت از جزیره، در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد:«برادرم در مورد داعش به تفصیل صحبت کرد. او معتقد است که داعش هیچ سود و منفعتی برای هیچ کسی ندارد و باید به شکل قاطعانه علیه این گروه مبارزه شود. او اعلام کرد؛ روزی فرا می رسد که داعشی ها علیه حامیانشان نیز عملیات انجام دهند. هر کسی و هر نیرویی که از داعش حمایت کند، قطعا متضرر خواهد شد».
مهمت اوجالان در ادامه و د رمورد دیگر محورهای ملاقات دیروز گفت:«با برادرم در مورد انتخابات ریاست جمهوری ترکیه صحبت نکردیم اما در مورد ضرورت ارتقای اختیارات نهادهای محلی به نکاتی اشاره کردند. با آن که حق قانونی ما برای ملاقات سه ساعت کامل است اما این بار فقط نیم ساعت به ما وقت دادند و ما به این مساله اعتراض داریم. انتظار نداشته باشید در یک فرصت کوتاه نیم ساعته از نظرات برادرم در مورد همه ی تحولات جاری، خبردار شویم».
عبدالله اوجالان رهبر زندانی پ.ک.ک، دارای دو برادر است که یکی از آنان به نام مهمت، در روستای عمرلی اورفا مشغول کشاورزی است و درعین حال در  برخی نهادهای سیاسی اقماری پ.ک.ک به فعالیت مشغول است و برادر دیگر او به نام عثمان اوجالان که روزگاری از اعضای شورای رهبری پ.ک.ک به شمار می آمد، در سال ۲۰۰۴ از حزب جدا شد و هم اکنون در کویه در اقلیم کردستان عراق زندگی می کند.
 
کد مطلب: ۶۶۷۸۵  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۴/۳۱  |  ساعت: ۸ : ۱۰ – کرد پرس

شناسه خبر : 18629

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 9 =