اولین کاندیدای باحجاب پارلمان اروپا: با تبعیض نژادی مبارزه می کنیم

اولین کاندیدای با حجاب پارلمان اروپا اعلام کرد: تمام تلاش خود را برای تحقق برابری بین مسلمانان یونانی نسبت به سایر شهروندان به کار خواهم گرفت

به گزارش خبر گزاری تقریب(تنا)، «آنا ستامو» اولین کاندیدای با حجاب یونانی الاصل، در انتخابات پارلمانی اروپا تأکید کرد: برای برقراری برابری و مساوات میان مسلمانان یونان و یافتن راه حل هایی برای رفع تبعیض نژادی علیه آنان تلاش می کنیم تا در این کشور به عنوان اقلیت به شمار نروند.
ستامو در ادامه با اشاره به اینکه وی کاندیدای حزب سبز و مسیحی الاصل خانواده مسیحی ارتدوکس می باشد خاطر نشان ساخت: در طول سال های طولانی تمام ادیان را مطالعه کردم و به این نتیجه رسیدم که اسلام تنها دینی است که تمام نیازها و خواسته های بشر را برآورده می کند، بنابراین در در سن ۳۰ سالگی مسلمان شدم.
وی در خصوص علت ورود به فعالیتهای سیاسی گفت: تحقق برابری برای مسلمانان یونانی نسبت به سایر شهروندان این کشور مهم ترین دلیل ورود من به فعالیت های سیاسی بوده و تمام تلاش خود را در راستای به دست آوردن حقوق آنان به کار خواهم گرفت.
ستامو ضمن تاکید بر اهمیت کاندیدا شدن خود به عنوان اولین زن باحجاب در پارلمان اروپا گفت: گروهی از افراد از حجاب فراری هستند و آن را قبول ندارند، اما واقعیت این است که همگی باید برای پیشرفت کشور تلاش کنیم و نباید خود را به دو گروه باحجاب و بی حجاب تقسیم کنیم.

این خبر رو هم ببینید

«گل نساء» همچنان جایزه می گیرد

فیلم سینمایی «گل نساء» ساخته بلند کارگردان خوش آتیه و خوش ذوق کردستانی در سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *