ایجاد زنجیره ی فولاد در میانه مثلث بیجار، سقز و قروه

استاندار کردستان: مثلث بیجار، سقز و قروه دارای یک پهنه گسترده سنگ آهن است و به همین منظور احداث زنجیره تولید فولاد در میانه این مثلث، اقتصادی و مقرون به صرفه به نظر می‌رسد

استاندار کردستان: ما بعنوان مجموعه دولت و نهادهای حاکمیتی حمایت همه جانبه خود را از همه سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اعلام می‌کنیم و بر این باوریم بهترین راه برون رفت کردستان از بحران بیکاری و اقتصادی، مشارکت بخش خصوصی با حمایت دولت است.
 
 به گزارش کردپرس؛ عبدالمحمد زاهدی در جلسه‌ای که با معدن‌داران و شرکت‌های پیمانکار معادن استان کردستان در محل سالم شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، اظهار داشت: سیاست دولت تدبیر و امید جلوگیری از خام فروشی منابع معدنی کردستان است.
 
وی افزود: با توجه به اینکه در کردستان منابع و معادن غنی سنگ آهن و جود دارد، در سفر جناب آقای مهندس نعمت‌زاده ، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت به استان کردستان احداث زنجیره صفر تا صد تولید فولاد به تصویب رسیده و برای این منظور از سرمایه‌گذاری معدن‌داران و شرکت‌های بهره‌بردار معادن استان کردستان برای سرمایه‌گذاری استقبال می‌کنیم.
 
استاندار کردستان تصریح کرد: مثلث بیجار، سقز و قروه دارای یک پهنه گسترده سنگ آهن است و به همین منظور احداث زنجیره تولید فولاد در میانه این مثلث، اقتصادی و مقرون به صرفه به نظر می‌رسد.
 
زاهدی با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذاران حق دارند در مرحله اول بدنبال سود اقتصادی بیشتری برای خود باشند، گفت: حضور سرمایه‌گذاران معدنی در حوزه تولید فولاد در کردستان می‌تواند توسعه اقتصادی  و اجتماعی این استان را نیز بدنبال داشته باشد.
 
وی با ارائه پیشنهاد تاسیس یک کنسرسیوم سهامی خاص از سوی بهره‌برداران معادن در استان کردستان از آنان خواست با تجمیع سرمایه‌های خود زنجیره تولید فولاد در کردستان را راه اندازی کنند.
 
عبدالمحمد زاهدی خاطر نشان کرد: ما بعنوان مجموعه دولت و نهادهای حاکمیتی حمایت همه جانبه خود را از همه سرمایه گذاران بخش خصوصی اعلام می‌کنیم و بر این باوریم بهترین راه برون رفت کردستان از معضل بیکاری و اقتصادی، مشارکت بخش خصوصی با حمایت دولت است.
 
استاندار کردستان تاکید کرد: هر کس مالک ثروت و مال خود است و ما برای ثروت و سرمایه بخش خصوصی تعیین تکلیف نمی‌کنیم، اما بر اساس مطالعات صورت گرفته اعتقاد راسخ داریم که مشارکت بخش خصوصی در زنجیره تولید 2 میلیون تنی فولاد کردستان سودآور خواهد بود و از سرمایه گذاران در این بخش حمایت و استقبال می‌کنیم.
 
زاهدی وجود سرمایه‌گذاران توانمند و قوی را از نقاط قوت استان کردستان برشمرد و گفت: امید است با ایجاد زنجیره تولید فولاد اندیشه و تخصص و سرمایه آنان برای استان کردستان ارزش افزوده بدنبال داشته باشد.
 
وی افزود: بزودی مطالعات سه هزار کیلومتر دیگر از پهنه‌های معدنی کردستان آغاز می‌‌گردد و از سرمایه گذاران خواست در این حوزه نیز سرمایه گذاری کنند.
 
زاهدی گفت: من بعنوان استاندار کردستان از سرمایه‌گذاری که سود برایش مهم باشد استقبال می‌کنم و امیدوارم سود طلبی آنان منجر به ایجاد زنجیره‌های تولید در کردستان شود تا شاهد تغییرات اساسی در سیمای اشتغال این استان باشیم.
 
شایان ذکر است در این جلسه سرمایه‌گذاران و بهره‌برداران معادن استان کردستان نظرات و دیدگاه‌های خود را در مورد ایجاد زنجیره تولید فولاد کردستان به بحث و بررسی گذاشتند و استاندار کردستان از آنان خواست در راستای این امر مهم سریعاً برنامه‌های خود را به دبیرخانه موجود در سازمان صنعت، معدن و تجارت ارائه دهند.
 
کد مطلب: 75951  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۱۰/۴  |  ساعت: ۷ : ۱۹

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *