ایجاد مکانیسم های پویا برای خدمات دهی به دانشگاه ها/ لزوم حمایت همه جانبه از دانشگاه پیام نور  

فرماندار سقز بر ايجاد مكانيسم هاي پويا و مستمر در راستاي حمايت از توسعه دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي در اين شهرستان تاكيد كرد.
 

 
نادر فخري  در نشست هم انديشي با اعضاي هيئت علمي و كاركنان دانشگاه پيام نور شهرستان سقز اظهار داشت: تدوین، اجرایی و عملیاتی كردن مکانیسم های پویا و کارآمد برای خدمات رسانی موثر، هوشمند و مناسب به دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي سقز يك امر لازم و ضروري است.
وي با اشاره به لزوم حمايت از مراكز آموزش عالي در شهرستان سقز به عنوان يك اولويت افزود: در این راستا تشکیل و فعال سازی شوراهای مختلف فرهنگی، دانشجویی، اداری درون دانشگاهی، تعامل و هماهنگی های مناسب بین بخشی ادارات شهرستان، تشکیل کمیته های مشورتی متشکل از اساتید و دانشجویان دانشگاه های مختلف در فرمانداری برای بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل دانشگاه ها و شهرستان، استفاده از نظرات دانشگاهیان در روند توسعه و برنامه های مختلف ضروری است.
فرماندار سقز با بیان اینکه هم اکنون چهار مرکز و  واحد دانشگاهی در سقز فعال بوده و قرار است در آینده ای نزدیک، سه دانشگاه دیگر به این مجموعه اضافه شود، گفت: دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگ ترین دانشگاه شهرستان باید در روند توسعه یافتگی و کیفیت بخشی به برنامه ها و تولیدات علمی پژوهشی، کمک به حل مسائل فرهنگی و اجتماعی، تربيت نيروي توانمند، الگویی برای سایر دانشگاه ها و مراکز آموزشی و فرهنگی باشد، لذا حمایت همه جانبه و کامل از دانشگاه پیام نور وظیفه ما و همه مسئولین و نهادهای اجرایی است.
وي گفت: باید فضای مناسب برای طرح نظرات و خواسته های دانشجویان بعنوان آینده سازان این مرز و بوم فراهم شود، تا آنان بتوانند از مجاری و بسترهای اداری و قانونی مطالبات و نیازهایشان را مطرح و پیگیری كنند و مکانیسم های  سیستمی، پویا و قابل اعتماد در درون و برون سازمان ها برای پاسخگویی به این مسائل اندیشیده و عملیاتی شود، چرا که انتقادپذیری، خدمت و پاسخگویی مسئولان به آحاد جامعه، خواسته و مطالبه مقام معظم رهبری بوده و همه موظف به اجرا و رعایت آن هستیم.
فرماندار سقز افزود: باید مدیران افق دید وسیع و توسعه گرا داشته باشند تا بتوانند استفاده مناسبی از پتانسیل ها و توانمندی های نسل جوان و حرکت به طرف توسعه و پیشرفت داشته باشند، در این راستا لازم است همه ادارات از نخبگان و دانشگاهیان بعنوان مشاور استفاده كنند.
فخری با اشاره به اینکه برگزاری کرسی های آزاداندیشی برای بررسی مسائل مختلف در دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي امری مطلوب است، از همه مسئولان شهرستان خواست جهت حضور و پاسخگویی به دانشجویان در این کرسی ها اهتمام ویژه ای داشته باشند.
رئیس دانشگاه پیام نور مرکز سقز نيز در اين نشست با ارائه گزارشی از مسائل و نیازهای این مرکز دانشگاهی از جمله تکمیل و راه اندازی مجتمع ورزشی، ساخت مسجد و مجتمع فرهنگی، تسریع در ساخت مجتمع آموزشی، محوطه سازی و… ارائه داد و خواستار مساعدت و همکاری دستگاه های اجرایی در این خصوص شد.
علیرضا شریفی از راه اندازی مقطع دکتری رشته جغرافیا و همچنین راه اندازی رشته های جدید مهندسی کشاورزی، شیمی، تاریخ و حقوق در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه در آینده ای نزدیک خبر داد و و اظهار داشت: کمک به راه اندازی ایستگاه های پژوهشی و تحقیقاتی در اين مركز دانشگاهي از اهميت زيادي برخوردار است.
در این جلسه همچنین عده ای از اساتید و دانشجویان طی سخنانی خواستار ساخت مجتمع های فرهنگی و آزمایشگاهی، حضور مسئولان در کرسی های ازاداندیشی، برگزاری مستمر جلسات هم اندیشی دانشگاهیان و مسئولین، تعامل بیشتر ادارات با دانشگاه ها، استفاده از داده های علمی در تصمیم گیری ها و… شدند.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *