خانه / اقتصادی / ایجاد نظام مدیریت یکپارچه حوضه های آبریز منجر به عدالت درتخصیص آب می شود

ایجاد نظام مدیریت یکپارچه حوضه های آبریز منجر به عدالت درتخصیص آب می شود

خبرگزاری شبستان: وزیر نیرو با بیان اینکه اکنون سهمیه آب استان های مختلف کشور با دقت بیشتری انجام می شود، عنوان کرد: با ایجاد مدیریت یکپارچه حوضه های آبریز کشور به طرف عدالت بیشتر حرکت می کنیم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سنندج، حمید چیت چیان، شامگاه دوشنبه (۴ خرداد) در جلسه شورای اداری استان کردستان که با حضور معاون اول رییس جمهور در سنندج تشکیل شد، از ایجاد نظام مدیریت یکپارچه حوضه های آبریز کشور خبرداد و گفت: شورای هماهنگی حوضه های آبریز با مشارکت دستگاه های مرتبط مانند کشاوری، صنایع و معادن و محیط زیست، تشکیل و تصمیم گیری توسط این شورا به صورت مشترک گرفته می شود.
وی با بیان اینکه اکنون سهمیه آب استان های مختلف کشور با دقت بیشتری انجام می شود، عنوان کرد: با ایجاد مدیریت یکپارچه حوضه های آبریز کشور به طرف عدالت بیشتر حرکت می کنیم.
وی با اشاره به اینکه آب بیشتر سدهای کردستان هم چون عباس آباد، سیاه زاغ، ژاوه و آزاد و قوچم به استان اختصاص داده می شود، اظهارداشت: به هر میزان مصارف منطقه کردستان در خصوص آب سد داریان وجود داشته باشد بدون محدودیت تامین خواهد شد.
وزیر نیرو اذعان کرد: از نظر برق هم هر صنعتی که در کردستان تاسیس شود تعهد می کنیم برق آن را در اسرع وقت تامین کنیم.
چیت چیان، ظرفیت تولید برق در کردستان را یک هزار مگاوات خواند و گفت: حداکثر مصرف برق در پیک تابستان در کردستان ۴۵۰ مگاوات است و مازاد تولید در استان به سایر استان های کشور منتقل می شود.
وی بیان داشت: نیروگاه برق آبی سد آزاد با ظرفیت ۱۰ مگاوات و نیروگاه تلمبه ذخیره ای به ظرفیت ۵۱۰ مگاوات هم در استان در حال احداث است.
وی خاطر نشان کرد: با ایجاد نیروگاه های مذکور بیش از ۳ برابر ظرفیت در استان امکان تولید برق وجود دارد و این مهم توانمندی ویژه ای به استان خواهد داد.

شناسه خبر : 1563

این خبر رو هم ببینید

از دستفروشی تا کارآفرینی/ایجاد اشتغال پایدار برای ۲۴ جوان جویای کار+ تصاویر

۱۲ سال مشغول دست‌فروشی بود، چندین سال هم بین چین و دبی فعالیت داشت تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 5 =