خانه / سیاسی / ایرانی‌های زندانی در کردستان عراق به کشور باز می‌گردند

ایرانی‌های زندانی در کردستان عراق به کشور باز می‌گردند

اکنون ۱۰۰ ایرانی در زندان های اقلیم کردستان عراق بسر می برند که به اتهام های گوناگون بازداشت و در دادگاههای منطقه محکوم به حبس شده اند.

حکومت منطقه اقلیم کردستان عراق، بزودی ۱۰۰ زندانی ایرانی محبوس در زندان های این منطقه را در چارچوب موافقت نامه مبادله زندانیان میان ایران و عراق، تحویل مقام های قضایی ایران خواهد داد تا به کشور برگردند.
به گزارش ایرنا از اربیل مرکز کردستان عراق، محمد عمر کانی مدیرکل روابط عمومی وزارت کار و امور اجتماعی حکومت اقلیم روز دوشنبه خبر داده که این تعداد زندانی در چارچوب موافقت نامه مربوط به تبادل زندانیان میان ایران و عراق، به کشورشان باز خواهند گشت و براساس قوانین کشور خود ادامه دوران حبس خود را در وطن طی خواهند کرد.
به گفته وی، بعد از امضای موافقت نامه تبادل زندانی میان مقام های ایران و عراق، حکومت اقلیم کردستان عراق نیز خواهان اجرای این موافقت نامه در اقلیم کردستان عراق شد.
محمد عمر کانی در گفت و گو با خبرگزاری باس افزود: از همین رو وزارت کار و امور اجتماعی اقلیم کردستان عراق درصدد آماده سازی مقدمات برای عملیاتی کردن این موافقت نامه برآمد و بازگرداندن ۱۰۰ زندانی ایرانی به کشورشان در همین چارچوب صورت می گیرد.
وی همچنین خبر داده که به همین منظور هفته جاری تفاهم نامه ای بین وزارت کار و امور اجتماعی حکومت اقلیم کردستان عراق و سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل به امضاء خواهد رسید.
اکنون ۱۰۰ ایرانی در زندان های اقلیم کردستان عراق بسر می برند که به اتهام های گوناگون بازداشت و در دادگاههای منطقه محکوم به حبس شده اند.

شناسه خبر : 15803

این خبر رو هم ببینید

رهبر معظم انقلاب: جمهوری اسلامی مهمترین ابتکار حضرت امام(ره) بود/ به برخی کسانی که صلاحیتشان احراز نشد جفا شد؛ دستگاه های مسئول جبران کنند/ نابسمانی را با انتخاب درست باید جبران کرد نه با عدم شرکت در انتخابات

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیاناتی به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) که هم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سیزده =