ایرانی‌های زندانی در کردستان عراق به کشور باز می‌گردند

اکنون 100 ایرانی در زندان های اقلیم کردستان عراق بسر می برند که به اتهام های گوناگون بازداشت و در دادگاههای منطقه محکوم به حبس شده اند.

حکومت منطقه اقلیم کردستان عراق، بزودی 100 زندانی ایرانی محبوس در زندان های این منطقه را در چارچوب موافقت نامه مبادله زندانیان میان ایران و عراق، تحویل مقام های قضایی ایران خواهد داد تا به کشور برگردند.
به گزارش ایرنا از اربیل مرکز کردستان عراق، محمد عمر کانی مدیرکل روابط عمومی وزارت کار و امور اجتماعی حکومت اقلیم روز دوشنبه خبر داده که این تعداد زندانی در چارچوب موافقت نامه مربوط به تبادل زندانیان میان ایران و عراق، به کشورشان باز خواهند گشت و براساس قوانین کشور خود ادامه دوران حبس خود را در وطن طی خواهند کرد.
به گفته وی، بعد از امضای موافقت نامه تبادل زندانی میان مقام های ایران و عراق، حکومت اقلیم کردستان عراق نیز خواهان اجرای این موافقت نامه در اقلیم کردستان عراق شد.
محمد عمر کانی در گفت و گو با خبرگزاری باس افزود: از همین رو وزارت کار و امور اجتماعی اقلیم کردستان عراق درصدد آماده سازی مقدمات برای عملیاتی کردن این موافقت نامه برآمد و بازگرداندن 100 زندانی ایرانی به کشورشان در همین چارچوب صورت می گیرد.
وی همچنین خبر داده که به همین منظور هفته جاری تفاهم نامه ای بین وزارت کار و امور اجتماعی حکومت اقلیم کردستان عراق و سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل به امضاء خواهد رسید.
اکنون 100 ایرانی در زندان های اقلیم کردستان عراق بسر می برند که به اتهام های گوناگون بازداشت و در دادگاههای منطقه محکوم به حبس شده اند.

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *