خانه / اجتماعی / ایران محور وحدت جهان اسلام است  

ایران محور وحدت جهان اسلام است  

امام جمعه سنندج گفت: وحدت در بین مذاهب در ایران اسلامی الگویی برای اتحاد مسلمانان است لذا آگاهی‌بخشی به مردم لازمه تحقق اتحاد مسلمانان جهان اسلام است و این به عنوان یک ضرورت باید دنبال شود.
 

ماموستا حسام‌الدین مجتهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه سنندج در مسجد جامع این شهر با تبریک هفته وحدت به تمامی مسلمانان جهان اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام بزرگترین نعمت خداوند برای مسلمانان است که آنان را از جهل و نادانی رهانید.
امام جمعه سنندج تصریح کرد: تمامی حکمرانان در طول تاریخ از میان رفتند اما آنکه باقی و پابرجا مانده است دین ناب اسلام و پیامبر عظیم‌الشأن ما است که از ازل تا ابد باقی است.
ماموستا مجتهدی با یادآوری تدبیر امام راحل در نامگذاری یک هفته به نام وحدت، این قضیه را ناشی از هوش و موقعیت‌شناسی بالای رهبر فقید انقلاب عنوان کرد و گفت: این مسئله موجب شد که ایران اسلامی به عنوان محور وحدت تمامی مسلمانان جهان قرار گیرد.
وی عنوان این مطلب که طلوع رسول خدا و قرآن کریم بی‌غروب است و نبی اکرم مظهر واقعی و بزرگ ایجاد وحدت در میان مسلمانان بود و همانطور که اسلام می‌فرماید اگر دو طایفه از مسلمانان با یکدیگر به جنگ برخاستند باید سایر مسلمانان علیه قوم متخاصم وارد نبرد شوند تا آتش اختلاف و تفرقه خاموش شود، گفت: اگر تفرق از امت اسلام برداشته شود موفقیت‌های عظیمی برای جامعه به دست می‌آید.
امام جمعه سنندج گفت: نظام اسلامی ایران به رهبری فردی از نوادگان پیامبر اکرم(ص) هدایت می‌شود و قوانین مدنی آن براساس قرآن و اصول دین است.
ماموستا مجتهدی خاطرنشان کرد: قانون اساسی کشورمان هم برگرفته از قوانین دین اسلام و قرآن کریم است و همین امر موجب شده است تا ایران اسلامی در این منطقه ناامن، به عنوان یکی از امن‌ترین کشورها باشد.
وی کردستان را نماد وحدت ملی در کشور نام برد و گفت: برگزاری مراسمات خاص ماه ربیع‌الاول و مولودی‌خوانی در مدح پیامبر گرامی اسلام این مسئله را به دشمنان دین اسلام گوشزد می‌کند که نه تنها در ایران اسلامی اختلافی در بین مسلمین وجود ندارد بلکه الگویی برای سایر مردم جهان هستند.
ماموستا مجتهدی در پایان حفظ و تقویت وحدت ملی را عامل پیشرفت ایران دانست و بر حرکت در مسیر شاخص‌های تقویت این مهم تاکید کرد و گفت: با تقویت وحدت، مکر و ترفند دشمنان به خود آنان باز می‌گردد.

شناسه خبر : 9781

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 4 =