خانه / سیاسی / بارزانی: داعش با تحریک مخالفان استقلال کردستان به اقلیم حمله کرد

بارزانی: داعش با تحریک مخالفان استقلال کردستان به اقلیم حمله کرد

بارزانی اعلام کرد که دشمنان کُردها، دولت اسلامی عراق و شام(داعش) را تحریک کردند تا به اقلیم کردستان حمله کند چراکه اقلیم گام های خوبی در راستای برگزاری همه پرسی استقلال برداشته بود.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، روز دوشنبه (۸دی ماه/ ۲۹دسامبر) هیئتی مشترک از اتحاد اسلامی (یکگرتو) و جماعت اسلامی (کومل) به ریاست محمد فرج دبیرکل یکگرتو و علی باپیر امیر کومل و شماری از اعضای دفتر سیاسی و رهبری این دو حزب در یکی از مقرهای فرماندهی نیروهای پیشمرگ در محور غربی دجله با مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان دیدار و گفتگو کردند.
این هیئت مراتب تبریک خود را به بارزانی برای پیروزی های کسب شده از سوی نیروهای پیشمرگ در جبهه های جنگ علیه داعش در شنگال، ربیعه و زومار اعلام کردند.
در اطلاعیه ریاست اقلیم کردستان آمده است که بارزانی در این نشست اعلام کرده که در حال حاضر روحیه نیروهای کُرد برای رویارویی با تروریست ها در اقلیم کردستان عراق در سطحی عالی است. بارزانی از حمایت های شهروندان و احزاب سیاسی اقلیم کردستان از نیروهای پیشمرگ، قدردانی کرد.
وی در خصوص حملات داعش به اقلیم کردستان اعلام کرد: مخالفان کُردها به تحریک ستیزه جویان داعش برای حمله به اقلیم کردستان دست زدند، چرا که کردستان در خصوص مسئله برگزاری همه پرسی استقلال و توسعه روزافزون، گام های خوبی برداشته بود و این دشمنان قصد داشتند به وسیله داعش مناطق موردمناقشه را از چنگ کُردها خارج سازند و به سرزمین خیالی خلافت داعش الحاق کنند.
بارزانی در دیدار با احزاب اسلامی اقلیم کردستان اشاره کرد که اقلیم در خطر نابودی قرار گرفت، اما با پشتیبانی خداوند، تکیه به نیروهای پیشمرگ و حمایت مردم و کشورهای دوست کُردها، تمامی توطئه های شوم دشمنان نقش برآب شد و نتوانستند به اهداف خود برسند.
بارزانی در ادامه در خصوص تهدیدات تروریست ها گفت: باید از نظر ایدئولوژیک نیز با تفکر افراط گرایی مقابله شود و این وظیفه احزاب سیاسی و شخصیت های مذهبی است که با تفکر تروریسم مبارزه و تمامی تلاش خود را برای ریشه کن کردن آن به کار بگیرند.
رئیس اقلیم کردستان در خصوص اعرابی که در مناطق آزاد شده در شمال عراق توسط نیروهای پیشمرگ ساکن هستند گفت: با توجه به معیارهای انسانی، اخلاقی و فرهنگ والای کُردها با آن دسته از اعرابی که با تروریست های داعش هیچ ارتباطی نداشته اند، رفتار می شود.

شناسه خبر : 16737

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − ده =