بارزانی دلایل حمله داعش به اقلیم کردستان را آشکار ساخت

رئیس اقلیم کردستان بر هم زدن و عقیم گذاشتن طرح استقلال این اقلیم از عراق و همچنین بیرون راندن نیروهای پیشمرگ از مناطق مورد مناقشه را دو عامل اصلی در تحریک داعش برای حمله به کُردهای عراق نام برد

به گزارش خبرگزاری کردپرس، مسعود بارزانی فرمانده کل نیروهای مسلح اقلیم کردستان در دیدار با نیروهای پیشمرگی که از جنگ با داعش در کوبانی در شمال سوریه به اقلیم بازگشته اند، به دلایل هدف قرار دادن اقلیم کردستان از سوی داعش اشاره کرد.
بارزانی گفت: تهاجم داعش به کردستان دو دلیل اصلی داشت، اول آنکه تحریک شدند. ما درباره کسانی که این گروه را به انجام دادن این حمله تحریک کردند تحقیق می کنیم. پروژه استقلال و همه پرسی مراحل پایانی خود را طی می کرد و آنها می خواستند این پروژه را عقیم بگذارند.
 
وی بر اراده اقلیم کردستان برای اعلام استقلال از عراق تاکید کرد.
رئیس اقلیم کردستان دلیل دوم حمله داعش به کردستان و حمایت «کورکورانه» شماری از سنی های عراق از این گروه را مناطق مورد مناقشه عراق عنوان کرد و گفت که داعش و حامیان این گروه تصور می کردند که همه این مناطق را از اقلیم کردستان پس خواهند گرفت و این معظل پایان خواهد یافت.
وی به واکنش سریع آمریکا و اروپا به حمله تروریست ها به‌ اقلیم کردستان اشاره کرد و این وضعیت را برای مهاجمین و حامیان آنها در حمله به کردستان غیرمنتظره دانست و گفت این واکنش برنامه های آنها را بر هم زد.
بارزانی همچنین اعلام کرد که مهاجمین به کردستان پیش بینی نمی کردند که نیروی پیشمرگ اقلیم کردستان بتواند آنگونه که همگان دیدند مقاومت کنند.
رئیس اقلیم کردستان با اشاره به اینکه نیروی پیشمرگ به نیابت از همه جهانیان در حال جنگ با ترور است، اظهار کرد: زمانی بود که هیچکس شناختی از نیروی پیشمرگ نداشت، اما هم اکنون در همه نشست های سیاسی در اروپا و آمریکا در خصوص مبارزه با ترور، به نقش نیروهای پیشمرگ اشاره می شود.
 
 
کد مطلب: 74919  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۹/۱۹  |  ساعت: ۱۰ : ۳۰

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *