خانه / سیاسی / بارزانی: محاصرە کوبانی توسط داعش مانع کمک رسانی بە این شهر است

بارزانی: محاصرە کوبانی توسط داعش مانع کمک رسانی بە این شهر است

رئیس اقلیم کردستان عراق ضمن رد اتهامات واردە در مورد کوتاهی اربیل در قبال کوبانی، محاصرە این شهر از سوی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) را دلیل عدم ارسال کمک های اقلیم کردستان بە مبارزین کرد در کوبانی دانست

بە گزارش خبرگزاری کردپرس، مسعود بارزانی فرماندە کل نیروهای مسلح اقلیم کردستان در گفتگو با شبکە اسکای نیوز اتهامات واردە در مورد کوتاهی وی در قبال شهر کوبانی در شمال سوریە را کە خطر اشغال آن از سوی داعش روز بە روز بیشتر می شود، رد کرد.
بارزانی در این مصاحبە کە در یکی از محورهای جنگ نیروی پیشمرگ با داعش انجام شدە و قرار است فردا شب (شنبە ١٩ مهر) پخش گردد، در مورد کوبانی و دلیل عدم کمک رسانی اقلیم کردستان بە مبارزین کرد در این شهر، گفت: محاصرە کوبانی از سوی داعش مانع از ارسال کمک های ما بە این شهر است.
وی همچنین گفت کە اگر اقلیم کردستان دارای نیروی هوایی می بود بدون فوت وقت بە مبارزین کرد در کوبانی کمک ارسال می کرد.
بارزانی در مورد کمک های کشورهای اروپایی بە اقلیم کردستان برای مواجهە با داعش گفت: کشورهای اروپایی برای مواجهە با داعش بە اقلیم کردستان کمک کردند و این کمک برای حفظ امنیت و ثبات اقلیم و همچنین دلایل نظامی و سیاسی بود.
رئیس اقلیم کردستان در بخش دیگری از این گفتگوی تلویزیونی اظهار کرد، هنگامی کە داعش بە نزدیکی اربیل رسیدە بود تصور می کرد کە دولت ترکیە حامی و پشتیبان بزرگی برای اقلیم کردستان خواهد بود.
بارزانی دربارە تلاش برای برگزاری همەپرسی استقلال کردستان از عراق گفت: از تلاش برای برگزاری همەپرسی استقلال دست برنخواهیم داشت، اما در این مقطع جنگ بر علیە داعش در اولویت کارهای ماست.
 
کد مطلب: ۷۱۴۱۵  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۷/۱۸  |  ساعت: ۲۱ : ۲۴

شناسه خبر : 17477

این خبر رو هم ببینید

گره های کور انتخابات شورای شهر

عدم آشنایی نامزدهای انتخاباتی شوراهای شهر با قوانین و مسئله اعمال سلیقه های بی حد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − یازده =