خانه / اجتماعی / بارش برف کردستان را فراگرفت/ادامه بارش‌ها تاپنج شنبه

بارش برف کردستان را فراگرفت/ادامه بارش‌ها تاپنج شنبه

سنندج – موج جدید بارش ها در کردستان از صبح امروز آغاز شده و بر اساس گزارش های هواشناسی استان این موج بارشی تا پایان هفته جاری سراسر کردستان را تحت تاثیر بارش برف قرار خواهد داد.

بارش برف و باران در استان کردستان از صبح امروز دوشنبه در سراسر این استان آغاز شده است و پیش بینی می شود که این موج بارشی تا پایان هفته جاری ادامه داشته باشد.
در همین راستا و به دلیل شدت بارش ها شماری از مدارس شهرستانهای استان کردستان تعطیل شد و پرواز فرودگاه سنندج نیز لغو شده است.
بر اساس گزارش اداره کل حمل و نقل و راهداری استان کردستان، هم اکنون بارش برف در اکثر مسیرهای ارتباطی استان کردستان ادامه دارد و تردد در گردنه ها تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.
کارشناس هواشناسی کردستان در گفتگو با خبرنگار مهر بیشترین ارتفاع برف در ۲۴ ساعت گذشته دراستان را مربوط به زرینه با ۲۹ سانتی متر ذکر کرد و گفت: بارش ها تا صبح روز پنج شنبه هفته جاری ادامه دارد.
علی پناهی گفت: مجموع ارتفاع برف در ۲۴ ساعت گذشته در سقز ۶ سانتی‌متر، بیجار ۱۷، زرینه ۲۹، مریوان ۶، قروه ۱۲، بانه ۴، هزارکانیان ۲۲ و کامیاران هم ۱۰ سانتی‌متر گزارش شده است.
وی به میزان آب حاصل از بارش هم در ۲۴ ساعت گذشته دراستان اشاره کرد واظهارداشت: آب حاصل از بارش در سنندج ۶.۲ میلی‌متر، سقز ۲.۷، بیجار ۶.۳، زرینه ۹.۴، مریوان ۲.۶، قروه ۱۰.۲، بانه ۱.۳، هزارکانیان ۱۰.۲ و کامیاران ۱۷.۶ میلی متر بوده است.
وی عنوان کرد: امروز بارش ها در سطح استان تا شب ادامه دارد و از امشب تا بعدازظهر فردا سه شنبه از میزان بارش کاسته می شود.
کارشناس هواشناسی اداره کل هواشناسی کردستان ادامه داد: از بعدازظهر فردا سه شنبه تا صبح روز پنج شنبه شرایط بارش همچنان در استان وجود دارد.
پناهی اضافه کرد: از بعدازظهر روز پنجشنبه هفته جاری شرایط بارش در استان کم می شود و پیش بینی شده روز جمعه بارشی در استان نداشته باشیم.
وی بیان کرد: از روز جمعه تا یکشنبه هفته آینده دمای  هوا حدود ۸ الی ۱۲ درجه سانتی‌گراد کاهش پیدا می کند.
در حال حاضر بارش شدید برف در شهر سنندج نیز باعث اختلال تردد وسایل نقلیه و حتی شهروندان شده است و ترافیک شدیدی در هسته مرکزی این شهر به چشم می خورد.
مدیریت بحران کردستان هم در خصوص احتمال وقوع بهمن و حتی سرمای شدید هوا هشدا داده و خواستار آمادگی مردم و دستگاه های مسئول در خصوص این وضعیت جوی شده است.

شناسهٔ خبر: ۳۹۰۵۷۴۲ – دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ – ۱۰:۴۶

شناسه خبر : 6403

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =