خانه / اجتماعی / بازتاب گسترده حرکت معلم کُرد در شبکه های اجتماعی  

بازتاب گسترده حرکت معلم کُرد در شبکه های اجتماعی  

حرکت زیبایی معلم مریوانی در همدردی با دانش آموز بیمارش در شبکه های تلویزیونی و اجتماعی بازتاب گسترده ای داشته است
 

«محمد علی محمدیان» معلم مریوانی با هدف همدردی با دانش آموز بیمار خود موی سرش را تراشید تا «نیما» هم احساس تنهایی نکند و هم درس همدردی و نوع دوستی و انسانیت را که به فراموشی سپرده می شود به انسان ها یادآوری کند.
 محمد علی محمدیان معلم پایه دوم دبستان شیخ شلتوت شهر مریوان به منظور همدردی با دانش آموز سرطانی خود که به علت عوارض ناشی از مصرف دارو و شیمی درمانی دچار ریزش موی سر شده بود، موهای سرش را تراشید.
این معلم دلسوز با بیان اینکه جز دادن روحیه به این دانش آموز و ابراز همدردی با وی هیچ هدفی نداشته است گفت: خوشحالم از اینکه با این حرکت هرچند کوچک توانسته ام روحیه این دانش آموز را تقویت کرده و وی را وادار به فعالیت بیشتر آموزشی و پرورشی نمایم.
وی درگیر کردن و شرکت دادن این دانش آموز در بحث ها و فعالیت های گروهی در کلاس را از دیگر اقداماتی دانست که در جهت فعال کردن دانش آموز در کلاس درس و جلوگیری از گوشه گیری وی انجام داده است.
محمدیان در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه های اجتماعی این چنین نوشته است: من و نیمای عزیز سرمون به مو حساسیت دارد.
در ‌موج‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی به راه می‌افتد، گاه‌ اتفاقاتی روی ‌می‌نماید که به شدت قدرت اثر‌گذاری دارند و این حرکت زیبا و قابل تقدیر معلم مریوانی با واکنش هایی در صفحات مجازی و شبکه های اجتماعی مواجه شده و غیر از پخش خبر و تحلیل آن در شبکه های ملی کشورمان حتی شبکه های تلویزیونی خارج از کشور نیز به پخش و بازتاب آن اقدام کرده اند.
‌معلم مریوانی این ‌گونه گمان نمی‌کرد و چه بسا ماجرای بت کید و نجات شهر به دست او را هم نشنیده بود و ‌روحش هم خبر نداشت‌، چه هزینه هنگفتی برای‌ آن نمایش تأثیر‌گذار ‌شده، ‌بلکه تنها به این می‌اندیشید که چگونه می‌تواند دل دانش‌آموزش را شاد کند؛ دانش‌آموزی که با سرطان دست‌ و‌ پنجه نرم می‌کند و شیمی ‌درمانی مو‌هایش را به باد سپرده و به جای آن، ‌تمسخر برخی افراد را هم تحمل می کند.
باید اذعان کرد که «محمد علی محمدیان» کاری کرده که مشابه ندارد؛ سرش را تراشیده و با سر تراشیده در کلاس درس حاضر شده تا دانش آموزان همکلاسی و هم مدرسه ای نیما سر به سر او نگذارند و روحیه درس و درمان را در او تقویت کند و این کار انسانی و زیبایی او بازتاب گسترده و مؤثری در رسانه ها و شبکه های اجتماعی و به ویژه در میان مردم داشته است که باید کار او را ستود و نسبت به ترویج و پیروی از آن کوشید.
 

شناسه خبر : 9799

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + پانزده =