خانه / سیاسی / بازداشت فعال برجسته حقوق بشر عربستانی به دست نیروهای آل سعود

بازداشت فعال برجسته حقوق بشر عربستانی به دست نیروهای آل سعود

همسر «ولید ابوخیر» وکیل عربستانی و فعال حقوق بشر این کشور اعلام کرد که همسرش به اتهام فتنه انگیزی به دست نیروهای امنیتی عربستانی بازداشت شده است

به نقل از خبرگزاری «رویترز»، همسر «ولید ابوخیر» وکیل عربستانی و فعال حقوق بشر این کشور اعلام کرد که همسرش به اتهام فتنه انگیزی به دست نیروهای امنیتی عربستانی بازداشت شده است.
همسر ابوخیر اعلام کرد که ارتباط با همسرش را از روز سه شنبه که ابوخیر برای حضور در یکی از جلسات دادگاه ریاض به این دادگاه مراجعه کرده بوده از دست داده و مشخص نیست که دادگاه حکمی برای همسرش صادر کرده باشد.
پیش از این دادگاه شهر جده ابوخیر را به دلیل امضای طوماری در مخالفت با بازداشت تعدادی از فعالان مخالف رژیم آل سعود به ۳ ماه زندان محکوم کرده بود و با وجود اینکه این حکم در دادگاه مکه نیز تأیید شده بود اما مقامات قضائی عربستان برای اجرای حکم اقدام نکرده بودند.
ابوخیر با اتهامات دیگری از جمله «عدم اطاعت از ولی امر»،‌ »توهین به مقامات کشور»، «ایجاد تشکیلات سازمانی بدون داشتن مجوز» و «تشویش اذهان عمومی» روبه رو شده است.
سازمان‌های حقوق بشری اعلام کرده‌‌اند که دولت عربستان دور تازه‌ای از بازداشت‌ها و سرکوب فعالان و معارضان سیاسی و مذهبی و اجتماعی در این کشور را آغاز کرده است.

شناسه خبر : 19367

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − چهار =