بازداشت گسترده روسا و اعضای احزاب کردی ترکیه به دلیل تلاش برای برپایی مراسم های نوروزی

سرویس ترکیه- پلیس ترکیه با حمله گسترده به مناطق کردنشین ترکیه روسا و اعضای احزاب کردی از جمله ه.د.پ را به اتهام تلاش برای برگزاری مراسم نوروز در ترکیه بازداشت کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه Evrensel، نیروهای پلیس ترکیه در بسیاری از استان های بزرگ و کردنشین ترکیه از جمله استانبول، آنتالیا، ماردین، ختای، ازمیر و … با یورش به نهادهای سیاسی و مدنی افرادی زیادی را که در حال آمادگی برگزاری جشن نوروز در ترکیه هستند را دستگیر کرده اند.
در میان دستگیر شده ها افرادی از جمله یوهنا آکتاش، رئیس کمیته برپایی نوروز ترکیه و رئیس انجمن اتحاد سوریانی های ماردین به همراه تعداد زیادی از اعضای حزب دموکراتیک خلق ها و فعالان مدنی حضور دارند.
همچنین اخبار منتشر شده از آنتالیا نیز حاکی از دستگیری 10 نفر از اعضای حزب دموکراتیک خلق ها و فعالان مدنی در این استان از جمله نریمان باگیر، رئیس کمیته برگزاری نوروز در آنتالیا است.
خبر دیگر از دستگیری های گسترده از استان آدانا منتشر شده است که نیروهای مبارزه با ترور در این استان نیز 36 فعال سیاسی و مدنی کرد این استان از جمله مدینه کوموش، مدیر رادیوی دنیا را دستگیر کرده اند.
عملیات ها در استانبول نیز در مناطق عسن یورت، ساری غازی، سلطان غازی که کردهای مقیم استانبول بیشتر در این مناطق حضور دارند آغاز شده است.
در ازمیر نیز گولای بیلینجی، رئیس مشترک تشکلات حزب دموکراتیک خلق ها به همراه تعداد زیادی از اعضای این حزب دستگیر شده اند.
در ختای نیز 10 تن از اعضای حزب دموکراتیک خلق ها و کمیته برپایی نوروز در این استان توسط پلیس مبارزه با ترور ترکیه دستگیر شده اند.کد مطلب: 126082  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۲/۲۷  |  ساعت: ۱۱ : ۱۶

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *