خانه / سیاسی / بازدید نیچروان بارزانی از محورهای جنگ با داعش

بازدید نیچروان بارزانی از محورهای جنگ با داعش

در ادامه بازدید مقامات ارشد اقلیم کردستان عراق از محورهای جنگ با دولت اسلامی عراق و شام، نخست وزیر اقلیم کردستان از سنگرهای نیروی پیشمرگ در محور خازر- زرتک دیدن کرد

به نقل از ارگان رسانه ای حزب دموکرات کردستان عراق روز دوشنبه (۲۴ شهریور/ ۱۵ سپتامبر) نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق از نیروهای پیشمرگ مستقر در محور خازر- زرتک که در حال جنگ با داعش هستند بازدید کرد.
وی ضمن دیدار با روژنوری شاویس فرمانده محور مذکور نظرات و پیشنهادات نیروهای پیشمرگ درباره ی وضعیت جنگ و نیازمندیهایشان در جبهه را شنید.
بارزانی ضمن قدردانی از مقاومت و پیشروی های نیروهای پیشمرگ در مقابله با داعش و بیرون راندن این گروه از مناطق تحت اشغال آنها، نقش نیروهای پیشمرگ و دفاع آنان از جان و مال و خاک کُردستان را مثبت و ارزشمند ارزیابی کرد.
وی افزود: گزارش های جهانی هم پیروزی های چشمگیر نیروهای پیشمرگ در مقابله و نابودی داعش را قهرمانانه توصیف کرده اند و اکنون در سرتاسر جهان نیروهای پیشمرگ همانند قهرمان و حافظ ارزش های انسانی معرفی می شوند که این مایه ی افتخار برای اقلیم کردستان عراق است.
شایان ذکر است یک روز قبل از دیدار نیچروان بارزانی از محور جنگ خازر- زرتک، مسعود بارزانی رئیس و فرمانده کل نیروهای مسلح اقلیم کردستان عراق از محورهای جنگ در شرق دجله به منظور اطلاع از آخرین تحولات درگیری نیروی پیشمرگ با داعش و ارزیابی وضعیت این نیروها در جبهه جنگ بازدید کرد.
 
 
کد مطلب: ۷۰۰۴۷  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۲۵  |  ساعت: ۹ : ۲۹

شناسه خبر : 17717

این خبر رو هم ببینید

استاندار کردستان: لزوم نوسازی در مدیریت کردستان/مسئولان به سمت عملگرایی بروند

استاندار کردستان با تأکید بر نوسازی در مجموعه مدیریت استان گفت: نباید شایسته گزینی فدای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + پنج =