بازرس ویژه دادستان کل کشور: آمار زندانیان کردستان بسیار پایین تر از میانگین کشوری است

سنندج- بازرس ویژه دادستان کل کشور در بازدید از زندان های کردستان گفت: آمار زندانیان این استان بسیار پایین تر از میانگین کشوری است.

روابط عمومی اداره کل زندان های کردستان، هیأت بازرسی دادستان کل کشور در راستای بررسی وضعیت زندان های کشور، در کردستان حضور یافته و مراکز اصلاحی و تربیتی استان را مورد بازدید قرار دادند.
برزگر گنجی، سرپرست تیم اعزامی از دادستانی کل کشور در بازدید خود از زندان مرکزی سنندج که دادستان مرکز استان و مدیرکل زندان های کردستان نیز وی را همراهی می  کردند ضمن ابراز خرسندی از وضعیت زندان های استان در حوزه های مختلف اصلاحی و تربیتی گفت: خوشبختانه با تعامل خوبی که میان زندان ها و مسئولان قضائی استان وجود دارد نظم و آرامش خوبی بر زندان های استان حاکم است.
وی عنوان کرد:  این مهم موجب شده تا خدمات متعدد با کیفیت و کمیت مطلوب در حوزه های مختلف از جمله بهداشت و درمان، حرفه آموزی و اشتغال زایی، آموزش های فرهنگی و غیره به زندانیان ارائه شود.
وی یکی از اقدامات مهم در زندان های کردستان را ممنوعیت مصرف سیگار خواند  و بیان کرد: یکی از نقاط قوت زندان های استان طراوت و هوای مطبوعی است که در این مراکز وجود دارد که این مهم ناشی از عدم مصرف دخانیات است و قطعا این موضوع رضایتمندی زندانیان و خانواده های آنها را نیز در پی داشته است.
بازرس ویژه دادستان کل کشور با اشاره به وجود امنیت پایدار در استان کردستان افزود: اگر چنانچه برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندانها به درستی اجرا شود شاهد بازگشت سعادتمندانه مددجویان به جامعه خواهیم بود که این موضوع به طور حتم یکی از دلایل وجود امنیت پایدار در استان فرهنگی کردستان است.
وی توجه به بخشنامه صادره از سوی رئیس قوه قضائیه در خصوص کاهش جمعیت کیفری را ضروری دانست و گفت: بخشنامه کاهش جمعیت کیفری زندانها نصب العین تمامی مسئولین قضائی کشور است و این موضوع یکی از مهم ترین معیارهای ارزیابی این هیأت بازرسی نیز خواهد بود.
برزگر گنجی از اجرایی شدن هرچه بهتر قانون مجازات جایگزین حبس در زندان ها و در آینده نزدیک خبر داد و بیان کرد: یکی از نکات قابل توجه در بخشنامه کاهش جمعیت کیفری و مواد ۶۵ به بعد قانون مجازات اسلامی کاهش استفاده از مجازات حبس است که امیدواریم با اجرایی شدن این قانون، در جرائم سبک از مجازات جایگزین حبس استفاده شده و به این ترتیب بسیاری از آسیب های ناشی از حبس نیز کاهش یابد.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *